Naujienos

Edukacinis žaidimas „Pinigėnai“


Pagal Danske banko programą sukurtas internetinis žaidimas vaikams „Pinigėnai“ yra skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams. Jis yra lietuviška visame pasaulyje puikiai žinomo edukacinio žaidimo „Moneyville“ versija. „Pinigėnai“ yra Danske banko finansinio raštingumo programos, skirtos ugdyti pagrindinius vaikų ir jaunų žmonių finansinius įgūdžius, dalis.

 Tokio žaidimo poreikį pagrindžia 2010 metų pabaigoje Danske banko užsakymu „SIC Gallup Media“ atliktas tyrimas, parodęs, kad pinigų tema – aktuali mažamečių vaikų tėvams, kurie pageidauja daugiau papildomos informacijos pinigų tema gauti internete.

Internetinio žaidimo „Pinigėnai“ (www.pinigenai.lt ) tikslas – suteikti vaikams pagrindinių žinių apie tai, kas yra pinigai, kokia jų vertė, kaip pasirinkti prioritetus ir taupyti. Adaptuojant šį žaidimą Lietuvos vaikams, dalyvavo šalies švietimo ekspertai: LR švietimo ir mokslo ministerijos Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vedėjas Rolandas Zuoza, Socialinės komunikacijos instituto direktorė prof. dr. Giedrė Kvieskienė ir Švietimo informacinių technologijų centro direktorius Vaino Brazdeikis.

Šiandien mokymasis migruoja į skaitmeninę interneto erdvę, joje vis labiau įsigali vaikus motyvuojantys žaidimai. „Pinigėnai“ atitinka šiuolaikines tendencijas – tai saugi ir vaizdi internetinė priemonė, paprastai ir aiškiai pamokanti vaikus, kaip elgtis su pinigais. Be to, šis žaidimas ugdo ne tik finansinį vaikų išprusimą, bet ir savarankiškumą, bendruomeniškumą, atsakomybę už šeimą, naminius gyvūnus ir kitus bendruomenės gyventojus.

 Žaidimas „Pinigėnai“ skatina tėvų ir vaikų dialogą. Žaidimo užduotis tėvai gali lengvai perkelti į kasdienes situacijas ir aptarti pinigų klausimus su vaiku, duodami jam kišenpinigių, renkantis žaislus ar kitus pirkinius. Žaidimo medžiaga taip pat yra pritaikyta Lietuvos ugdymo turiniui, o užduotis galima lengvai ir išradingai įtraukti į mokymosi pamokose programą. „Pinigėnai“ padės labai konkrečiai ir argumentuotai su vaiku kalbėtis apie pinigus bei skatins mažuosius priimti apgalvotus sprendimus.

 Pagal Danske banko informaciją http://www.danskebankas.lt/lt/news.full/606


Komentarai