Naujienos

Dovanokime knygas bibliotekoms


Nuo lapkričio 25 dienos iki Šv.Kalėdų šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia Lietuvos gyventojus dovanoti knygas bibliotekoms.

Akcijos "Knygų Kalėdos" metu Lietuvos gyventojai galės nešti reikiamas knygas visos Lietuvos bibliotekoms arba su nuolaida jas pirkti knygynuose ir dovanoti.

"Prezidentė nusprendė šiemet pabandyti išpildyti kelių šimtų vaikų svajonę, prašymą. Prieš keletą mėnesių prezidentė gavo 300 vaikų pasirašytą laišką, kuriame sakoma, kad jie labai mėgsta skaityti, bet bibliotekose nėra naujų knygų", - sakė prezidentės atstovė Daiva Ulbinaitė.

Anot jos, į šalies vadovę kreipėsi Šiaulių krašto vaikai. Prie akcijos prisideda ne tik Prezidentūra, dovanosianti knygas Šiaulių apskrities ir Punsko lietuvių bendruomenės bibliotekoms, bet ir leidyklos, pačios dovanosiančios knygas, spaustuvės, Lietuvos rašytojų sąjunga, kiti rėmėjai.

"Knygų Kalėdų" šventinis atidarymas vyks lapkričio 25-ąją prezidentūroje.
 

Akcijoje dalyvauja apie 1,5 tūkst. šalies bibliotekų, kurių kiekviena yra paruošusi sąrašą, kokių knygų labiausiai reikia.
Taip pat yra parengtas ir bendrinis 45 naujų knygų sąrašas, kurios labiausiai reikalingos bibliotekoms. Viena sąlygų yra ta, kad jos turėtų būti išleistos ne seniau nei trejų metų laikotarpiu.

"Nenorėtume kad ši akcija taptų tuo, kad žmonės tiesiog išsivalo savo lentynas, nes net vaikai sako, kad senų knygų tikrai yra, bet jiems reikia skaitomų knygų", - sakė D.Ulbinaitė.

Akcijoje dalyvauja ir knygynai "Vaga", "Pegasas" ir "Knygų namai", kurie turės parengę specialias lentynas su plakatais, kuriose bus reikalingos knygos. Jas bus galima įsigyti su 20 proc. nuolaida ir palikti bibliotekoms arba nešti į bibliotekas.

Žmonės reikalingas knygas galės nešti ir šiaip, iš namų į bibliotekas, tačiau jų nešti į knygynus nebus galima.
Pasak Prezidentūros atstovų, daugiausia tai yra grožinės knygos, knygos vaikams, lietuvių autorių knygos. Tikimasi sulaukti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių knygų.

Taip pat gruodžio 11 dieną Prezidento rūmų vidiniame kieme vyks tradicinė nevyriausybinių organizacijų Kalėdų mugė. Savo projektus pristatys bei padėti nepasiturinčioms šeimoms, neįgaliesiems, vienišiems seneliams ir vaikams, nuo smurto nukentėjusioms moterims, gausioms šeimynoms, krizes išgyvenantiems žmonėms kvies 23 organizacijos. Mugėje bus galima įsigyti rankų darbo kalėdinių suvenyrų, sužinoti apie savanorių veiklą, susipažinti ir prisijungti prie projektų.

Kūčių vakarą ir Naujųjų metų naktį prezidentė taip pat su šventėmis per televiziją pasveikins šalies gyventojus.

 


Komentarai