Naujienos

Didysis Kinijos cirkas


Gruodžio 19 d. pasirodymu Kaune pradeda savo turą Lietuvoje Didžiojo Kinijos cirko artistai. Cirko renginiai vyks Panevėžyje (20 d.), Utenoje (21 d.), Alytuje (22 d.), Vilniuje (23 d.).

Pasak pačių Kinijos cirko meistrų, sakyti, kad jie išmano cirko amatą, būtų tikras nuvertinimas – jie tuo gyvena, dažniausiai nuo visai mažų dienų. Ypač stulbina akrobatų pasirodymai – dešimtys ore besisukančių merginų ir vyrų, spalvingi kostiumai, emociją sustiprinanti muzika. Visa tai tarsi nukelia į kitą – svajų pasaulį, kuriame lengvučiai it pūkai akrobatai supasi ant lynų ir rodo netikėčiausias figūras. Ką jau kalbėti apie akimirksniu statomas žmogiškąsias piramides... O gal šiemet svečiai iš Kinijos užuot kūrę didingą statinį, sulips tarsi Kalėdų eglė, sužibėsianti dešimtimis tikrų žvakių?

Didžiojo Kinijos cirko meistrai ne tik pasižymi puikiu fiziniu pasirengimu, bet ir stulbinančia reakcija bei vikrumu. Žodžiais sunku nusakyti, kaip jų pasirodymuose atgyja metaliniai žiedai, lėkštės ir kiti daiktai, skriejantys į orą ir tarsi bumerangai grįžtantys cirkininkams atgal į rankas.

Ne tik vaiką, bet ir suaugusįjį nustebins liepsnojantys Kinijos drakonai, kiti neapsakomi gyviai, tarsi kilę iš pačių spalvingiausių šios Rytų šalies legendų. Tarptautiniuose konkursuose palankių įvertinimų sulaukęs cirkas taip pat atsiveža tikrus magus, pantomimos meistrus, įgudusius dviratininkus. Aišku, kaip ir kiekviename cirke, neapsieis be staigmenų. Juk tada publikos aplodismentai skamba garsiausiai. Ne veltui Didžiojo Kinijos cirko pasirodymai laikomi vienais efektingiausių iš visų tų, kurie atvežami į Europą.
 


Komentarai