Naujienos

Bibliotekoje - šešiamečio spalvų pasaulis


 Panevėžio miesto savivaldybės vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda” – šešiamečio Manto Rapševičiaus tapybos darbai.

Jo kūrybos nebepavadinsi nei darbeliais, nei piešinėliais. Tai drąsūs ir tikslingi spalvų potėpiai ant kartono lakštų, atskleidžiantys vaiko pasaulį, jo matymą, svajones.

Prisipažinsim, kai Mantukas su mama atnešė į biblioteką parodyti savo darbus, pirmoji mintis buvo – šešiametis taip tapyti negali! Darbai per daug brandūs tokio amžiaus vaikui. Tačiau pabendravus su vaiku, pamačius kaip mažasis autorius pats dalyvauja rengiant parodą, skoningai atrenka ir derina eksponuojamų paveikslų seką – abejonės išnyko.

Vėliau paaiškėjo ir subtilaus mažojo autoriaus pojūčio grožiui, spalvoms, menui paslaptis. Tai mama – prieš keletą metų, tuomet dar Panevėžio kolegijos studentė, diplominiam darbui sukūrusi vaikų bibliotekos „Žalioji pelėda” simbolį – pelėdą. Didžiulis, iš skiautinių susiūtas darbas iki šiol puošia interjerą ir kaip bibliotekos vėliava kartu keliauja į visas „Žaliosios pelėdos” organizuojamas šventes, kasmet iškabinama Muzikinio teatro scenoje, kai čia vyksta tradicinė miesto vaikų Knygos šventė.

O štai, kaip pats Mantukas papasakojo savo kelią į tapybos pasaulį: „Kartą mamytė man ant paletės išspaudė dažus... Spalvytės buvo tokios ryškios ir jų buvo tiek daug... Buvau be galo laimingas jas tepdamas teptuku... Taip mano mėgstamos mašinėlės atkeliavo į paveiksliukus...“. Toliau vaikas prisipažįsta, kad mėgsta ne tik tapyti, „bet ir važinėtis dviračiu, žaisti su mažesniu broliuku, sode dirbti įvairius darbelius, o vakarais ištiesus kojytes klausytis pasakų...“

Manto Rapševičiaus paveikslų paroda veiks iki birželio mėnesio. Maloniai kviečiame kartu pasidžiaugti mažojo dailininko darbais.


Parengė vyresn. bibliotekininkė Nijolė Vidugirytė
 


Komentarai