Naujienos

Arktiniai vilkai zoologijos sode Kaune


Arktinius vilkus jau galima aplankyti Lietuvos zoologijos sode Kaune - baltieji sodo gyventojai jau perkelti iš karantino į voljerą.
 

Šių metų rugsėjo mėnesį iš Čekijos Brno zoologijos sodo parvežta arktinių vilkų porelė. Tai nauja rūšis Lietuvos zoologijos sode. Šie gyvūnai yra 1 metų amžiaus. Mėnesį jie buvo laikomi karantino patalpose, buvo karantinuojami, o dabar jau perkelti į naujai suremontuotą voljerą, kuriame juos gali stebėti ir lankytojai.

Šie vilkai paplitę Arkties dalyje nuo Grendlandijos iki Kanados, išskyrus ledo lytis ir dideles ledu padengtas teritorijas. Jie gyvena vienoje nederlingiausių mūsų planetos teritorijų. Tam, kad išgyventų, vilkai prisitaikė ėsti viską, ką tik randa savo kelyje. Minta įvairiais laukiniais žvėrimis, nuo lemingų ir kiškių iki šiaurinių elnių arba net avijaučių. Kartais vilkai daugybę dienų išbūna be maisto, tačiau po to suėda iki 10 kg iš karto. Vilkai monogamai. Poras sudaro visam gyvenimui. Poruojasi sausio-kovo mėn. Nėštumas trunka nuo 61 iki 63 dienų. Gimsta 4-5 jaunikliai. Mažyliai gimsta akli, kurti ir bejėgiai. Jie visiškai priklauso nuo motinos. Subręsta 2-3 metų, patinai vėliau negu patelės. Gyvena 7-10 metų. Sveria 40- 80 kg. Vilkai labai gudrūs gyvūnai, savo medžioklės vietas pasirenka atsižvelgdami į saugumo ir mitybos sąlygas. Jie gerai mato tamsoje, turi puikią uoslę ir klausą, geba mėtyti pėdas. Įrašytas į Tarptautinę raudonąją knygą.

Pirmieji vilkų žingsniai naujame voljere - kaip jie susipažįsta su nauja aplinka? Žiūrėkite: http://www.youtube.com/user/ZoosodasLT?blend=3&ob=5


Rasa Jautakienė
Lietuvos zoologijos sodas
Tel. 8 686 87085
r.jautakiene@zoosodas.lt


Komentarai