Naujienos

Alternatyvus vaikų ugdymas. Pokalbis su Foreli Blinstrubaite-Kramarik


Spalio 10 d., pirmadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su pedagoge, alternatyviosios pedagogikos šalininke Foreli Blinstrubaite-Kramarik.

Ji papasakos apie alternatyvųjį vaikų ugdymą, pristatys unikalias ugdymo metodikas ir ateities mokyklų viziją. Pokalbis su Foreli Blinstrubaite-Kramarik vyks kūrybinėse „Artotekos” dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (greta Bastėjos ir „Tamstos” muzikos klubo). Lektorė kalba gražia ir taisyklinga lietuvių kalba.

Prieš daugelį metų į pedagoginę veiklą įsitraukusi F. Blinstrubaitė-Kramarik kuria naujas ugdymo metodikas, padedančias vaikams geriau atskleisti savo gebėjimus. Ji svajoja įsteigti ateities mokyklą – meno ir mokslo akademiją, kurioje mokslas būtų nemokamas, o pats mokymasis eitų tiesiog iš širdies. „Turiu viziją sukurti talentingų vaikų ugdymo akademiją, dairausi, ieškau vietos ir Lietuvoje – galbūt čia mano idėjos sudomins žmones. Visą gyvenimą dirbau konsultante ir džiaugiuosi, kad turiu keistą talentą – galiu pasakyti, kam vaikas yra gabus ir kaip tą polinkį plėtoti“, – sako Foreli.
Foreli Blinstrubaitė-Kramarik – poeto, režisieriaus ir pedagogo Vladislovo Blinstrubo dukra, gimusi ir užaugusi Lietuvoje. Būdama 19-kos metų išvyko gyventi į JAV, kur sukūrė šeimą ir kartu su vyru Marku Kramariku išaugino penkis vaikus. Kramarikų šeima įsikūrė Aidaho valstijoje, kur nėra mokyklos prievolės. Tėvai leido vaikams rinktis, ko mokytis, o ko atsisakyti. Nė viena šios šeimos atžala nuosekliai nelankė mokyklos ir neturi popierinio brandos dokumento. Kramarikų vaikai dažnai vadinami indigo vaikais.
Dukra Akiane yra pasaulinį pripažinimą pelniusi dailininkė ir poetė. Piešti pradėjo būdama ketverių, o nuo šešerių savarankiškai išmoko tapyti. Iš viso yra nutapiusi daugiau kaip 150 paveikslų. Išsamiau: www.artakiane.com. Devynmetis sūnus Ilia yra sukūręs beveik 3000 filosofinių poemų, aforizmų, kvantinių idėjų apie neribotas galimybes ir mūsų ateitį. Tai sudėta į 30 knygų. Pirmoji knyga išleista, kai autoriui buvo šešeri. Išsamiau: www.iliapoetry.com
 

 Foreli Blinstrubaite-Kramarik


Komentarai