Naujienos

"Tipu Tapu" rudens numeris


Šis numeris atkeliavo kartu su Rudeniu, atnešdamas „Eilėraštukų lietų“ ir rašytojų Andriaus Šiušos, Stanislovo Abromavičiaus eiles.

 
Tęsiasi žurnalo kartu su Rašytojų sąjunga paskelbtas literatūrinis konkursas „Su meile vaikams“. Šį kartą vėl pristatomi  trys autoriai: Inga Saulenė ir jos kūrinėlis „Traukinukas“, Irena Rimkuvienė „Slieko namas“ bei jauna autorė iš Šventosios miestelio Monika Jarulytė su pasaka „Katinėlio ir Gaidelio nuotykiai“.
 
Žurnalo numeryje svečiuojasi rašytojas Robertas Keturakis su linksmais eilėraštukais vaikams. 
 
O nuolatinėje teatro režisierės, aktorės ir rašytojos Andros Kavaliauskaitės rubrikoje „Tetulytė Andra ir sapnų maišeliai“ skaitykite lyrišką pasakojimą apie drugelį „Sparnų žemėlapis“. Į iliustravo dailininkė Gerda Žemaitytė.
 
Muzikinėje rubrikoje „Do – rė – mi“ skamba Zitos Gaižauskaitės ir Aloyzo Žilio dainelė „Girios mokyklėlė“ – juk metas prisiminti, kad ne tik vaikučiai, bet ir pelėdžiukai rudenį turi keliauti į mokyklą.
 
Apie rudagalvio kiro meilę skaitykite rubrikoje „Oi, tai buvo, tai nutiko“. Ją aprašė Daiva Molytė-Lukauskienė pasakojime „Kaip kiras gintarus rinko“.
 
Kartu su saulėgrąža sodyboje „užaugo“ ir poeto Juozo Nekrošiaus  nauja knyga „Saulėgrąžos pasaka“ – apie žiedų šypsenas ir žmonių gerumą. Joje rasite ir prozos vaizdelių, ir poezijos eilių. Knygą išleido „Alkos“ leidykla, o iliustravo dailininkė Vida Alesienė.
 
Rubrikoje „Iš tautosakos skrynelės“ svečiuojasi ukrainiečių liaudies dainelės, kurios, beje, labai panašios į lietuvių liaudies. 
 
Kad skaitant žurnalą nenuvargtų akelės, kviečiame padirbėti ir... patiems pasidaryti knygelę „Dantukų miestelis“. Joje rasite trumpą pamokančią pasakėlę apie dantukų šarvus – silantus. Ko reikia, kad dantukai būtų linksmi ir sveiki? Į šį klausimą jums padės atsakyti ir vaizdingi dailininkės Giedrės Petrauskaitės piešinukai.
 
Kartu su Klaustute mįsles užduoda poetas Stanislovas Abromavičius, o jas iliustruoja Ona Šimaitė.
 
Skiltyje „Poezija“ rasime  J. Erlicko, A.J. Navicko, S. Jonausko, L. Jonaitienės, A.E. Puišytės rudeniškų eilių, o pirmuosius žingsnius poezijos keliu žengia pradinukų mokytoja Aurika Navickienė.
 
„Kur matyta, kur girdėta“ apie Didžiąją Nenuoramą, atkeliavusią į Gyvūnijos planetą? Ką jį čia sutiko, sužinosite perskaitę Laimutės Jonaitienės pasakojimą, kurį iliustravo Audrius Jonaitis.
 
Šįkart „Tipu Tapu“ atkeliavo pas vaikus į Žiežmarius ir dar dalyvavo vasaros festivalyje „Varom“ – jų įspūdžius skaitykite ir žiūrėkite paskutiniuose žurnalo puslapiuose.
 
Šiame numeryje, kurio nuostabų viršelį nupiešė Eglė Šablevičiūtė. 
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, o taip pat prenumeruoti internetu.
 

Komentarai