
„TIPU TAPU“ Nr. 11
Šiame numeryje:
Šio numerio viršelyje – vaikų piešinių konkurso „Išpildyk savo šeimos svajonę“ dalyviai. Pirmosios vietos nugalėtojo Roko Kušeliausko svajonė – pamatyti dinozaurus Vilniuje – puošia mūsų žurnaliuko viršelį. Apie konkursą, jo dalyvius, garbią komisiją ir iškilmingą renginį sužinosite atvertę kitus žurnalo puslapius.
Kai kas mano, kad žodis „Lietuva“ kilęs nuo žodžio „lietus‘. Gal ir todėl šiame numeryje tiek daug apie lietų. Tik žvilgt pro langą – ogi, vėl lyja! Apie tokį orą eilėraštukais kalba poetai Tautvyda Marcinkevičiūtė, Zita Gaižauskaitė, Jonas Minelga. O jų „lietingas eiles“ puošia dailininkės Astos Rudminaitės „vandens lašų“ piešinėlis. Rašytoja Ona Jautakė pasakoja, „Kaip mes stūmėme debesį“, o dailininkė Aušra Čapskytė ne tik vaizdingai nupiešė verkiantį debesėlį, bet mus visus nustebino spalvingais, pačios sukurtais lietsargiais. Turint tokį žavų sargą, nebaisus joks lietus! Savo mįslių kampelyje Klaustutė klausia ir aiškina: kodėl lyja lietus? kodėl žiemą sninga, o vasarą lyja? kokie būna debesys?
Rubrikoje „Do-rė-mi“ muzikuoja Martyno Vainilaičio ir Vytauto Šeinausko dainelė „Irias varna lytele“. Ją iliustravo dailininkė Irena Daukšaitė-Guobienė.
Tęsdami pažintis su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais, šįkart pristatome kunigaikštį Algirdą, siekiantį užvaldyti rusų žemes. O taip pat pasakojame apie senovės lietuvių tikėjimą – stabmeldystę. Kaip pagonis buvo palaidotas ir kunigaikštis Algirdas.
Šiame numeryje svečiuojasi poetės Noros Jazbutytės eilėraštukai, papuošti jaunos dailininkės Gretės Siliūnaitės piešinukais.
O ką daryti niūriais žiemos vakarais, jus pamokys Šnekutė. Ar bandėte, kada savo namuose įkurti Šešėlių teatrą? Ne? Būtinai pabandykite – visai paprasta!
Rubrikoje „Iš tautosakos skrynelės“ susitiksite su amsinčiu herojumi – šuniuku. Kiek pasakojimų, mįslių yra sukurtą apie šį mielą gyvūną!
O “Raganiukės teatras” primins apie artėjančias Kalėdas ir pakvies rašyti laiškus bei kurti eilėraštukus.
Laukia mūsų dėmesio ir šilumos našlaičiai. „Apgaubkime vaikus savo delnų šiluma“, - prašo organizacija „Gelbėkite vaikus“ ir ragina visus megzti kojines, šalikus, kepures, pirštines likimo nuskriaustiems vaikams.
Žurnalą ”Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas bei Kultūros rėmimo fondas.