Tiputapu blogas

Humoras Šiaurėje ir Kaune

14 –osios Šiaurės Šalių bibliotekų savaitės renginiai Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje


Šiais metais net 290 Lietuvos bibliotekų dalyvauja tradiciniame Knygos ir Šviesos šventėje. Rekordinis skaičius renginių ir Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje. 18-ka bibliotekos padalinių kvietė lankytojus susipažinti su Šiaurės Šalių rašytojais, dailininkais. Net 22 renginiai skirti ikimokyklinukams, mokiniams, suaugusiems ir senjorams. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema „Humoras Šiaurėje“.
 

Literatūros vakare – atidarymo šventėje, kurią rengė „Aušros“ padalinys A.Kačanausko muzikos mokykloje dalyvavo LRS Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Elmiškis, rašytojai Jurgis Gimberis, Vladas Vaitkevičius. Atidaryta dailininko Sauliaus Medžionio karikatūrų paroda.
Bibliotekoje, (Laisvės al.57) atidaryta dailininko Vladimiro Beresniovo karikatūrų paroda „Juokimės drauge vieni su kitais ir visa Šiaure“, Henriko Kebeiko ikonografijos paroda „Skandinavijos tiltai“. „Koks gi tas šiaurietiškasis humoras, kaip šmaikštaujame mes, ką kuria Skandinavų rašytojai, ar HUMORAS padeda – išsamiai aptarė kasmetinė Knygos ir Šviesos švenčių dalyvė, talkininkė VDU dr. Asta Gustaitienė. Literatūros vakare kalbėjo nepailstantis šmaikštaus žodžio meistras Aleksas Dabulskis, svečias iš Baltoskandijos akademijos ir asociacijos „Norden- Lietuva“ pirmininkas Arūnas Bliūdžius, parodų autoriai. Mikael Niemi ir Jurgio Gimberio kūrybą skaitė aktorė Olita Dautartaitė.
Ypač gausų lankytojų būrį žavėjo Jaunimo meno ir muzikos skyriuje: parodos autorius – Edmundas Unguraitis sudomino auditoriją ne tik darbais, bet ir savo kūrybos kelio pristatymu. Šiais metais suaugusiam skaitytojui skirtą švedų rašytojo Mikael Niemi knygą „Populiari muzika iš Vitulos“ bibliotekoje labai įtaigiai pateikė pedagogė Veronika Kielienė. Žiūrovai susipažino ir su knygos ekranizacija. Girstučio padalinyje su Šiaurės Šalių rašytojų kūryba supažindino dr. Asta Gustatienė „Girstos“ bendruomenės senjorus.

Nuotaikingi rytmečiai laukė mažųjų „Drevinuko“, „Rudnosiuko“ lopšelių darželių lankytojus Petrašiūnų bibliotekoje. Išradingai savo skaitytojams rytmečius parengė „Eigulių“, Romainių, „Versmės“, Romainių, Panemunės bibliotekos. O į Šančių padalinį mažuosius „Valančiukus“ atlydėjo M.Valančiaus pradinės mokyklos bibliotekininkė Levutė Dambrauskienė, kur vaikai susipažino ir su dailininko Andriaus Deltuvos paroda.
Vaikų literatūros skyriuje, Aleksoto bibliotekoje A.Stulginskio ir J. Dobkevičiaus mokyklų pradinukams A.C. Vestly knygą "Mortenas, senelė ir Martė" teatralizuotai pristatė Kazio Binkio teatro jaunieji aktoriai (rež. Nida Žilinskienė). Bibliotekos organizavo piešinių parodas – konkursus.

Lapkričio 18 d. 14 val. į „baigiamąjį renginį“ Vaikų literatūros muziejuje pakviesti visi geriausieji, aktyviausieji dalyviai drauge su mokytojais, tėveliais, skaitymo vadovais. Popietėje svečiai susipažino su Irenos Mikuličiūtės vaikų dailės studijos darbais, padėkojome „Vyturo“ katalikiškos mokyklos jauniesiems dailininkams (vad. Vitalija Paulaitienė). Kazio Binkio teatro artistainuotaikingai suvaidino spektaklį pagal A.C. Vestly knygą "Mortenas, senelė ir Martė" . Dalyvius sveikino Vidmantas Elmiškis – naujasis LRS kauno skyriaus pirmininkas.

Vaikus pradžiugino visiems įteiktos dovanos – UAB „Rotas“, „Europe direct“ knygos, bibliotekos ir muziejininkių padėkos.
Džiaugiamės, kad renginiuose dalyvavo daugiau kaip 400 lankytojų iš vaikų darželių, mokyklų, dienos centrų. Dėkingi esame geradariams, dovanojusiems knygas, džiugias akimirkis susitikimuose su Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor sapiens“ dailininkais, rašytojais.

Parengė projekto vadovė Dalia Poškienė