Tiputapu blogas

1 blogas (Video)

„Mielos mergaitės ir puikūs berniukai!
 
Mes – Tipu ir Tapu – esame keliautojai - smalsuoliai... Kaip žinia, mūsų vardai keistoki – TIPU ir TAPU!.. O tai reiškia, jog mums patinka nuolat keliauti, eiti, tipenti, tapsenti, žingsniuoti, krypuoti, tursenti, na, žodžiu, judėti, niekada nestovėti vietoje. Taigi vieną kartą ėmėme ir iškeliavome aplink pasaulį. Ir kur mes tik nebuvome? Gal tik Mėnulyje? O buvome daug kur - aplankėme įvairias pasaulio šalis, jodinėjome ant dramblių, lenktyniavome su žirafomis, bėgome nuo tigrų, tampėme liūtams už ūsų, šokinėjome su kengūromis, šalome su pingvinais, kaitome Sacharoje, slėpėmės nuo drakonų, šokome su Nykštukais...
 
O dabar?.. Dabar grįžome vėl namo, į Lietuvą!.. Grįžome ir nustebome!!. Kiek čia įdomybių, stebuklų, grožybių! Net ir varnos čia neįprastai, tartum pasakoje, karksi: Kur matyta? Kar! Kur girdėta? Kar! Tipu ir Tapu sugrįžo! Kar-kar-kar skrendam dar!..
 
Todėl AŠ – TIPU ir AŠ – TAPU sakome:
- Vaikai! Būkime kartu!.. Po gulinčiu akmeniu vanduo neteka! Reikia ne tupėti tupu-tupu, o judėti tipu-tapu... Taigi kviečiame visus vaikučius kartu keliauti po meno, literatūros šalį, pavyti horizontą ir jį nupiešti, užsiropšti ant debesies ir sukurti pasaką, pasidaryti valtį ir nuplaukti iki Nidos...O gal ir toliau?.. Na, ten, kur gyvena Nile krokodilai.

Pasakysime dar vieną paslaptį... Tik, šiukštu, niekam daugiau neišplepėkite!.. Mes Trakų pilies požemiuose radome neįtikėtinus akinius! Užsidedi juos, įsižiūri į tolumas – ir aiškiausiai matai: kaip Lietuva gyvens po šimto metų ir kas mūsų šalyje vyko prieš tūkstantį metų!.. Net baugu, kai išvysti geležiniais šarvais dėvintį kryžiuotį ar išgirsti riaumojantį Taurą!

Nesibaiminkite!.. Kelionėse mus lydės draugai: Lietuvos rašytojai, dailininkai, mokslo žmonės, istorijos žinovai, garsūs sportininkai, gerosios pasakų laumės... Pasitaikys, žinoma, ir sunkumų, trankysis perkūnijos, lis lietus, vaidensis velniai bei raganos, sutiksime plėšikų ir piratų, keistų pabaisų su pabaisūnais... Bet, kaip sakoma, jei bijai vilko, tai neik į mišką!.. O mes – juk drąsūs ir galingi!.. Ypač – kai esame kartu su Jumis, vaikai!..

Žemę apkeliavę - daug jau matę, daug girdėję -
Jūsų bičiuliai – Tipu ir Tapu
 

Komentarai