Įdomybės

Tyrimas: vaikai internete dažniau bendrauja „Skype“ ir soc. tinkluose nei el. paštu


Internetu besinaudojančių 7–14 metų vaikų Lietuvoje tyrimas parodė, kad šios amžiaus grupės bendravimui rečiau naudoja elektroninį paštą ir vietoje jo pasirenka pokalbių programas internete – „Skype“, MSN, „Google Talk“.

Dažniausiai 7–14 metų amžiaus internautų lankomos svetainės yra „Google“, „Youtube“, „Facebook“, „One“, „Gmail“. Net 20 proc. vaikų internetu naudojasi mobiliuose įrenginiuose. Tyrimą apie vaikų naudojimosi internetu įpročius mūsų šalyje 2011 m. sausio ir vasario mėn. atliko tyrimų bendrovė „TNS LT“.

„Tyrimas parodė, jaunieji interneto naudotojai kuria kitokią bendravimo tradiciją, pirmenybę teikdami ne elektroniniam paštui, o pokalbių programoms ir socialinių tinklų svetainėms. Jie internetą dažniau pasitelkia pramogoms ir bendravimui, bet retai ten ieško informacijos ar naujienų. Įdomu ir tai, skirtingo amžiaus vaikų aktyvumas, pasirenkamos veiklos ir bendravimo formos internete taip pat skiriasi“, – teigia bendrovės „TNS LT“ Media departamento projektų vadovė Inga Bitinaitė.

Populiariausios veiklos internete tarp 7-14 metų amžiaus internautų pasiskirsto taip: 77 proc. sudaro žaidimai, 60 proc. – naudojimasis paieškos sistema ir 51 proc. – lankymasis vaizdo portaluose. Tokios veiklos kaip radijo klausymasis – 16 proc., televizijos laidų žiūrėjimas – 11 proc., nelietuviškos ir lietuviškos spaudos skaitymas – atitinkamai po 2 ir 5 proc., komentarų straipsniams rašymas – 5 proc., tinklaraščių skaitymas – 3 proc. tarp mūsų šalies vaikų yra nišinės.

Vaikų veikla internete pasiskirsto skirtingai priklausomai nuo jų amžiaus grupės. 12–14 metų amžiaus internautai aktyviau naudojasi internetu, nei 7–11 metų amžiaus. Absoliuti dauguma jauniausių internautų elektroninėje erdvėje dažniausiai apsiriboja žaidimais ir paieškos sistemos naudojimu, kai 12–14 metų vaikai žymiai aktyviau naudojasi ir kitomis galimybėmis. Jaunesni bendravimui internete dažniau renkasi pokalbių programas ir socialinių tinklų svetaines, tuo tarpu vyresnėje amžiaus grupėje populiaresnis elektroninis paštas ir socialiniai tinklai.

Internetu mobiliuosiuose įrenginiuose naudojasi beveik penktadalis, t. y. 17 proc., tyrime dalyvavusių jaunųjų internautų. Ši grupė apskritai yra aktyviausia elektroninėje erdvėje tarp savo bendraamžių: jie dažniau naudojasi ir renkasi įvairesnę veiklą.
Besinaudojantys internetu mobiliajame įrenginyje vaikai dažniausiai siunčiasi programėles, naudojasi socialiniais tinklais bei paieškos sistemomis. Rečiausiai vaikai, besinaudojantys internetu telefone, lankosi naujienų portaluose, ieško konkrečios informacijos puslapiuose, naudojasi elektroniniu paštu.

Minėtas tyrimas buvo atliktas tiesioginio interviu metodu (CAPI), o jo metu buvo apklausti 172 internetu besinaudojantys vaikai nuo 7-erių iki 14-os metų amžiaus.
 

Pagal www.15min.lt


Komentarai