Naujienos

Žaislų muziejus


 Vilniuje (adresas: B. Radvilaitės g.7 / Šiltadaržio g. 2 - Kad būtų lengviau rasti, pateikiame šiek tiek užuominų: įėjimas į muziejų iš Šiltadaržio gatvės. Prie medinių vartų įrengta telefonspynė. Skambinkite ir stumkite duris į vidų. Įžengę į vidinį kiemą kairėje pusėje ieškokite antrų durų. Jos yra žalios.) atsidarė ŽAISLŲ MUZIEJUS. Jo steigėjai yra Indrė Jovaišaitė-Blaževičienė ir Povilas Blaževičius.

Pasak steigėjų, važinėdami po svečias šalis ne kartą esame lankęsi nepaprastai gyvuose ir patraukliuose muziejuose. Visada įdomu užsukti į atskiroms temoms skirtus kultūros centrus. Paskui pagalvoji, o kodėl ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje neturime vaikams, jų tėvams, seneliais ir draugams skirto žaislų ir žaidimų muziejaus, kuriais džiaugiasi kone kiekvienas Europos miestas? Brandinta ir puoselėta mintis po truputi virsta realybe. 2010 m. kovo 8 dieną privačių asmenų įsteigta viešoji įstaiga ŽAISLŲ MUZIEJUS, kuri turėtų užpildyti šią mūsų kultūrinio ir edukacinio gyvenimo spragą. 

Kuriamo muziejaus vizija – modernus edukacinis centras, kuriame būtų galima ne tik pamatyti senuosius žaislus ar jų replikas, bet ir viską išbandyti patiems. Pamatyti, paliesti, pažaisti ir kartu užduoti klausimus KAS? KUR? KADA? 
 
Mūsų tikslas yra remiantis archeologijos, etnografijos bei istorijos duomenimis sukurti edukacijai ir Lietuvoje populiarių pramogų pažinimui skirtą Žaislų muziejų. Vienoje erdvėje norime pristatyti visuomenei Lietuvos žaislus nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Šis sumanymas subrendo nuosekliai tyrinėjant iki šiol labai menkai pažinotus XII–XIX a. archeologinius žaislus, analizuojant istorinius šaltinius, susipažįstant su Lietuvos muziejuose saugoma gausia XIX–XX a. etnografine medžiaga ir renkant žinias apie pramoninę žaislų gamybą Lietuvoje XX a.
 
Muziejuje įrengsime tris temines erdves:  аrcheologijos, etnografijos ir šiuolaikinių žaidimų.  Šiose erdvėse lankytojai praplės žinias apie žaislų ir žaidimų istoriją išmėgindami archeologinių, etnografinių žaislų kopijas bei originalius XX-XXI a. žaislus. Išsamesnės informacijos, įdomybių ir video medžiagos lankytojas ras terminaluose, savo žinias pasitikrinti galės interaktyviose vitrinose ir stenduose. 

Komentarai