Naujienos

VIENS IR VISKAS Šeškinės poliklinikoje


 VAIKŲ GYNIMO DIENOS PROGA VŠĮ „Socialiai atsakingo verslo klubas“ kartu su partneriu, žurnalu vaikams „Tipu Tapu“, Vilniaus Šeškinės poliklinikoje, Vaikų skyriuje, suorganizavo renginį, tęsiantį socialinės atsakomybės projektą „Viens ir viskas“. 

Gegužės 31 d. vidurdienį į Šeškinės polikliniką atėjusius mažuosius pacientus ir jų tėvelius pasitiko kanklių muzika, burbulų mago Karolio iš Tūzai LT stebuklai, balionai, eilėraščių knygelės, pasakos ir… procedūrų kabinetas be ašarų! Šeškinės poliklinikai buvo padovanotas rėmėjų televizorius ir trylikamečio berniuko Haroldo piešinys „Begemotas, kuris bijojo skiepų“.

Pasak organizatorių, poliklinikose, procedūrų kabinetuose – ten, kur daugiausiai mažieji pacientai patiria streso – siekima sukurti teigiamą emociją ir nukreipti vaikučių dėmesį į pozityvius dalykus tuo metu, kai medicinos seselė juos skiepija ar ima kraujo tyrimams.
„Niekam ne paslaptis, – asmenine patirtimi dalijasi idėjos autorė, žurnalo vaikams „Tipu Tapu“ redaktorė Imandra Daukšienė, – kad lankantis procedūrų kabinetuose daugumą vaikučių apima nepagrįsta baimė. Mūsų tikslas – įrengti procedūrų kabinetus be ašarų, sukurti emocinį komfortą vaikams ir tuo pačiu pagelbėti medikams atlikti savo darbą. Tikimės, kad ir tėveliai palankiai įvertins šią iniciatyvą.“ 
Organizatoriai stengiasi, kad procedūrų kabinetai būtų spalvingi, kad juose būtų įrengti ekranai, per kuriuos būtų rodoma animacija, kad gera nuotaika lydėtų mažuosius pacientus prieš, per ir po procedūros, o vaikučių drąsa būtų įvertinta simbolinėmis dovanėlėmis, kurios stiprintų draugystę ir pasitikėjimą „fėjomis baltaisiais chalatais“. 
Socialiai atsakingo verslo klubo direktorė Živilė Burdaitė ragina visus prisidėti pries šios iniciatyvos ir kviečia ypač verslo įmones aktyviai dalyvauti šiame projekte, įgyvendinant bendrą siekį – padėti mažiesiems kuo mažiau patirti nereikalingo streso „Gerumas visų pirma gimsta širdyje, tad saugokime vaikų širdeles ir šypsenas. Šis projektas – tai geros emocijos impulsas-paskata nuolatos rūpinantis savo sveikata ir be ašarų priimti medikų pagalbą,“ – sako Ž. Burdaitė. 
Socialinės akcijos „Viens ir viskas“ renginiai jau buvo suorganizuoti Vilniaus Antakalnio poliklinikoje, Vilniaus sanatorijoje „Pušyno kelias“. „Viens ir viskas“ – tai ilgalaikis projektas, kuris tęs veiklą ir kitose Vilniaus miesto vaikų poliklinikose (Lazdynų, Karoliniškių, Santariškių ir kt.).

Organizatoriai dėkoja akcijos „Viens ir viskas“ socialiniams partneriams: įmonei „Tuzai Lt ir jų renginių vedėjui-stebukladariui Karoliui Zalkauskui, kanklininkei Saulei Zadenec, Vilniaus teritorinei ligonių kasai ir visiems geros valio žmonėms, kurie prisidėjo prie renginio Vilniaus Šeškinės poliklinikoje.


Komentarai