Naujienos

Vasaros skaitymo skatinimo programa „Metamorfozės IV“


Penktadienio rytą Magučių bibliotekos jaunieji lankytojai, gerai nusiteikę dalyvavo „Metamorfozės IV“ programos atidaryme.

Vaikai pamatė ir sužinojo kodėl lentynoje sudėtos „Metamorfozės su knyga“ knygelės pasipuošė drugeliais. Sužinojo kokie įdomūs ir linksmi užsiėmimai bei renginukai laukia šios programos metu, taip pat išradingai sukūrė „Dailininkų artėlės“ iškabą. Jaunieji skaitytojai žaidė žaidimą „Dailininkų artėlė“, kurio metu nupiešė vasariškai nuotaikingus piešinėlius kuriuose vaizdavo saulę, gėlytes, medžius, paukščius ir dar daug kitų gamtos grožybių. Šiais gražiais įrėmintais piešinukais pasipuošė biblioteka. Taip pat kiekvienas „Metamorfozės IV“ jaunasis skaitytojas pagal spalvą išsirinko lapą su užrašu „Jau perskaičiau šias knygeles“, kuriame užsirašė savo vardus, o vėliau įrašys perskaitytų knygučių pavadinimus.

Vėliau vyko Anzelmo Matučio knygutės ,,Girinukai“ pristatymas, kurio metu vaikai sužinojo apie pagrindinius šio kūrinėlio veikėjus nykštukus. Jų buvo penki: Šilinukas, Dainorėlis, Žemuogiukas, Kelmutis ir Žibutis. Visi jie turi savo pareigas ir jomis labai rūpinasi. Dainorėlis trimituoja, Šilinukas saugo girią nuo gaisrų ir t.t. Pagal šia knygutę vaikučiai piešė piešinukus. Vėliau vyko tapymo ir koliažo kūrimo užsiėmimai, kurių metu buvo kuriamos įvairios aplikacijos ir kiti darbeliai. Loreta ir Aistė kruopščiai kūrė lapės aplikacijas, o Giedrė puikiai sukomponavo voveraitės aplikaciją.

Jaunųjų bibliotekos lankytojų ir skaitytojų dar laukia nemažai įdomiu programos „Metamorfozės IV“ renginukų bei užsiėmimų. Pavyzdžiui „Drugelių šokis“ kurio metu vyks knygučių skaitymas apie vabzdžius, „Nuo ančiuko iki gulbės“ – vaikai kurs madas įvairiomis aplikacijomis ir dar daug kitos įdomios veiklos susijusios su knygučių skaitymu, darbeliu kūrimu vasaros tematika.

Parengė skaitytoja – bibliotekos savanorė, Brigita Kokankaitė


Komentarai