Naujienos

Vasara su "Tipu Tapu"


 Šių metų žurnalo dėmesio centre -  regionai, jų kultūra, kalba, tautinis paveldas ir kt. Taigi, žurnale talpiname ne tik bendrine kalba parašytus tekstus, bet ir  tarmiškai. Šiame numeryje karaliauja aukštaičiai. Pirmiausia rubrikoje „Ar žinai?“ pristatome aukštaičių tautinius drabužius, o „Klaustutės mįslės“ jau pateikia aukštaičių tarme užrašytas mįsles, kurias vien perskaityti yra nemenka mįslė. O ką jau kalbėti apie aukštaičių dainas? Jų surasite rubrikoje „Iš tautosakos skrynelės“. Linksma ir įdomu skaityti aukštaičių tarme užrašytą pasaką „Devynios galvos“, kuri kartu su skelbiamu konkursu „Koun saką, a moun saką?“ galite rasti rubrikoje „Tarmių kraitelė“. Toliau kviečiame visus rinkti, tarmiškai užrašyti ir atsiųsti pasakas, patarles, priežodžius, juokus, močiučių, senelių, mamų, tėvelių, kaimynų pasakojimus, posakius – visą, kas parodo mūsų lietuvių kalbos grožį, jos įvairovę, spalvingumą, regioninį savitumą.

 
Žurnale, kaip visada, gausu poezijos. Rubrika „Eilėraštukų lietus“ dvelkia vasaros nuotaika. Ją sukurti padeda poetų N. Jazbutytės, J. Nekrošiaus, S. Abromavičiaus, J. A. Navicko, D. Grigaliūnienės eilės.
Rubrikoje „Nauja knyga“ pristatoma poeto Viliaus Baltrėno dvi naujos knygelės – „Pasidūrė žvirblis koją“ ir „Kam – dundulio baravykai!“ Genovaitė Romancikova žengia pirmuosius žingsnius ir pateikia mūsų vertinimui vasariškų eilėraštukų, kuriuos iliustravo dailininkė Daiva Gudelytė. Aplankę pajūrį ir susitikę su poetu Gediminu Griškevičiumi, spausdiname pluoštelį jo eilėraščių iš knygutės „Vaikų Palanga“, kurią ir iliustravo Palangos lopšelio-darželio auklėtiniai. Rubrikoje „Poezija“ apie vasarą ir smilgas eilėmis kalba Nijolės Blaževičiūtės eilės, o „Linksmoji kertelė“ kviečia pažaisti su P.Žemkausto sukurtais rebusais.
 
Pailsėti mamytę kviečia Vyt. Barausko ir A.Žilio dainelė „Pamiegok, mamyte“, skambanti rubrikoje „Do-rė-mi“.
 
Rubrikoje „Mama, paskaityk“  rašytojas A. Pivoras paskoja apie senojo dvaro gandrus, o A.Šiuša pateikia skaitytojui net du savo kūrinėlius – „Mėnulio ašara“ (rubrika „Oi, tai buvo, tai nutiko“) ir „Kaip žuvytė susipažino su Agne“ (rubrika „Seku seku pasaką“).
 
Rubrikoje „Kur matyta, kur girdėta?!“ skaitykite nuotaikingą I.Liadovskajos pasakojimą apie Motiejuką ir jo pažintį su uogomis „Motiejukas ir mėlynės“.
 
Šį kartą „Tipu Tapu“ daug keliavo – pas vaikus  į Užupio respubliką sostinėje, į poeto Martyno Vainilaičio sodybą „Ežio dvare“, į Naisius kartu su labdaros ir paramos fondu „Švieskime vaikus“.
 
Žurnale rasite ir vaikų kūrybos, kūrybingų studentų iliustracijų, žymių dailininkų darbų. Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, o taip pat prenumeruoti internetu.
 

Komentarai