Naujienos

Vaikų knygai Patriotų premija


Patriotų premija pagerbtas Zigmas Vitkus už enciklopediją vaikams  „Lietuvos kasdiena“ iš serijos „Pradinukų enciklopedija“.

„Lietuvos kasdiena“ – tai penktoji serijos „Pradinukų enciklopedija“ knyga. Šioje enciklopedijoje pasakojama Lietuvos kasdienybės istorija nuo priešistorės iki šių dienų – kaip einant šimtmečiams keitėsi Lietuvos kraštovaizdis, kokius žmonės statė būstus, ką ir kaip valgė, kuo rengėsi, kuo vertėsi, galų gale, kaip jautėsi ir ką galvojo. Knygos tema – lietuvių kasdienio gyvenimo istorija – leidžia pažvelgti į Lietuvos istoriją naujai, tuo pačiu skiepija patriotiškumą ir ugdo naująjį Lietuvos patriotą.

Knygos autorius Zigmas Vitkus – socialinės antropologijos bakalauras bei Religijos studijų magistras, šiuo metu interneto dienraštyje „Bernardinai.lt“ dirba visuomenės temų redaktoriumi, išsiskiria priimtinu įdomiu pradinukams skirtų enciklopedijų dėstymo stiliumi ir išsamiu žinių pateikimu.

Patriotų premijas įsakymu skyrė Krašto apsaugos ministrė konkurso vertinimo komisijos teikimu. Konkursas, kurį organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos leidėjų asociacija, bus skelbiamas kasmet.

Patriotų premijų tikslas – skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo tematika, per knygą skiepyti meilę ir ištikimybę Lietuvai. Krašto apsaugos ministerija įsteigė dvi Patriotų premijas – už knygą vaikams ir už knygą suaugusiesiems. 

Parengta pagal  www.skaitymometai.lt


Komentarai