Naujienos

"Tipu Tapu" Žiemos numeris


 Su Šv. Kalėdomis pas vaikučius atkeliavo naujas "Tipu Tapu" numeris. Kartu su J.Degutytės, M.Vainilaičio, J.Marcinkevičiaus, V.Griciūtės eilėraščiais sveikinkite Žiemą, Šalną ir grožėkitės ledinėmis gėlėmis rubrikoje „Eilėraštukų lietus“.

Rubrikoje "Mama, paskaityk" rašykite laišką savo seneliui kaip tai daro A.Pivoro herojus. 
Rubrikoje "Do-rė-mi" pažadinkite rogutes smagia A.Žilio ir Z. Gaižauskaitės dainele "Pabudo rogutės", kurią iliustravo dailininkė A.Čapskytė.
Šių metų naujoji rubrika "Skaityk. Keliauk. Pažink Lietuvą" šįkart pakvies apsilankyti Suvalkijoje ir susipažinti su jos regiono gamta, žmonėmis, aplankyti Žuvintą ir pasigrožėti paukščių įvairove. O taip pat paskaityti Suvalkijos krašto rašytojo Prano Mašioto trumpučių pasakėlių.
 
Žurnalas sveikina įžymų poetą Juozą Nekrošių 80-mečio  ir pristato jo naujausią eilėraščių rinkinį vaikams „Dviračiu paskui Saulę“. Naująją knygutę puošia žaimingi dailininkės Hertos Matulionytės-Burbienės piešiniai.
 
Dar viena nauja knyga – tai gamtos mylėtojo, rašytojo S. Paltanavičiaus „Mažų ežiukų sapnai“, su kuria supažindinama rubrikoje „Nauja knyga“. Ją išleido leidykla „Nieko rimto“.
 
Rubrika „Būk sveikas“ kartu su „Gintarine vaistine“ pataria vaikučiams ir tėveliams, kaip išvengti žiemos pavojų: nelaimių ir ligų.
 
Ukrainiečių liaudies pasaką „Pirštinė“ skaitykite rubrijoje „Iš tautosakos skrynelės“ ir išeidami iš namų... nepamirškite pirštinių – Žiemužė gali pirštukus žnaibyti.
 
Kas nemėgsta mįslių? Naujausias skaitykite rubrikoje „Klaustutės mįslės“ – tai poeto S. Abromavičiaus klausimai mažiesiems.
 
Poetė Zita Gaižauskaitė kviečia paskaityti dar „karštų“ jos eilių iš knygutės „Delnuose laikau saulutę“ apie Sausį, Gruodį ir kitus Metų vaikus.
 
Ar žinote, iš kur atkeliauja Kalėdų Seneliai? Tai sužinosite perskaitę D. Čiurlionytės „Kalėdų Senelių šalis“ rubrikoje „Seku seku pasaką“. 
 
Numeryje susipažinsite ir su Vilniaus teatro „Lėlė“ dailininke Aušra Bagočiūnaite Paukštiene. Taip pat turėsite progos paskaityti Provizoriaus Vilhelmo sveikinimą...kuris atkeliavo iš knygutės „Provizorius Vilhelmas, arba „Gintarinei vaistinei“ gera jumis rūpintis“. Šios pasakos autorė – Imandra Nekrošiūtė-Daukšienė. 
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje.
 

Komentarai