Naujienos

„TIPU TAPU“ RUDENĖLIO DERLIUS


https://issuu.com/tiputapu/docs/tiputapu_2022_ruduo_zurnalas_issu

Iškeliavo Vasarėlė, užleisdama vietą Rudenėliui, kuris dosnus obuolių, grybų, kriaušių, bulvių ir kitų gėrybių gausa.

 
Rubrikoje „Eilėraštukų lietus“ kartu su poetais Z. Gaižauskaite, A.J. Navicku, D. Grigaliūniene pasidžiaukime mokyklėle ir rugsėjo pirmąja, saldžiais obuoliais ir baravykais.
 
O apie Stasiuką ir draugystę su voverėlėmis paskaitysime Prano Mašioto kūrinėlyje rubrikoje „Mama, paskaityk“. Taip pat čia surasime ir A. Matučio „Voverių malūną“, malantį riešutėlius.
 
Muzikinėje svetainėje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poete Z. Gaižauskaite apdainuosime pelytės vargus lietučiui lyjant, kuriuos iliustravo dailininkė A. Steponavičienė.
 
Rubrikoje „Ar žinai?“ priminsime, kad 2022-ieji metai paskelbti Lietuvos Valstybė Konstitucijos metais. Juk prieš šimtą metų, 1922 m. rugpjūčio 1 d. buvo parengta ir priimta Lietuvos Valstybės Konstitucija, kuri patobulinta priimta 1992 m. spalio 25 dienos referendume.
 
Rubrikoje „Poezijos puokštė Lietuvai“ spausdinami poetų Justino Marcinkevičiaus, Juozo Nekrošiaus, Aldonos E. Puišytė, Anzelmo Matučio eilės apie mūsų gimtą kraštą, ąžuolėlius, apie gimtąją kalbą, seną paslaptingą pilį, padėką tėveliams už tėviškėlę. Eiles iliustruoja dailininkės A. Čapskytės piešinėliai.
 
Rubrika „Lietuviais esame mes gimę“ vienija visus lietuvius: ir gyvenančius savame krašte, ir svetur. Šiame numeryje pasakojama apie lietuvišką mokyklėlę Ispanijoje, Barselonoje, kuri buvo įkurta 2010-ais metais. Ji moko vaikus mūsų krašto istorijos, lietuvių kalbos, supažindina su Lietuvos kultūra ir papročiais. Tai vieta, kur Ispanijoje kalbama lietuviškai.
 
Rubrika „Iš tautosakos skrynelės“ dalinasi lietuvių liaudies dainele „Tu žvirbleli, tu, tu,tu“, pasakojimu apie žvirblelio mokslus, patarlėmis ir priežodžiais apie linksmąjį čirškalių.
 
Rubrikoje „Seku seku pasaką“ sužinosime, kaip gudruolė lapė siuvo vilkui kailinius. Apgavikė ta laputaitė – ne naujiena, visi žino.
 
Rubrikoje „Oi, tai buvo, tai nutiko“ tęsiama komiksų autorės Gitanos Tomaševičės komiksai. Šį kartą apie Lochneso pabaisą.
 
Rubrikoje „Kur matyta, kur girdėta?“ spausdinama ištrauka iš poeto Justino Marcinkevičiaus poemėlės „Grybų karas“. Gal ir jūs kartais sutiksite karingus grybus miške? Nesustebkite, apsilankę su krepšiais!
 
Rubrika „Su meile vaikams“ skirta rašytojo Kazio Sajos 90-osioms gimimo metinėms. Sužinosime apie rašytojos gyvenimą, kūrybą, paskaitysime trumpą ištraukėlę iš knygos „Ei, slėpkitės!“.
 
Poetės Marijos Meilės Kudarauskaitės 90-ąsias gimimo metines paminėsime rubrikoje „Poezija“ ir paskaitysime keletą eilių apie rudenį.
 
Rubrikoje „Sveikiname“, pasigrožėsime dailininkės Teresės Daukšaitės-Guobienės piešiniais ir pasveikinsime menininkę su 80-mečiu.
 
Rubriką „Vaikų kūryba“ puošia Vilniaus dailės studijos „Kubas – menų klubas“ (mokytoja Jolanta Čiaglienė) vaikų rudens piešiniai.
 
Šio numerio viršelį piešė dailininkė Daiva Gudelytė.
 
Žurnalo projektą (Tautinis žurnalas vaikams „Tipu Tapu“ – „imkit mane ir skaitykit...“) remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Šio projekto įgyvendinimui 2022 metams Fondas skyrė keturis tūkstančius eurų.
 
 
Naują žurnalo rudens numerį vartykite ir skaitykite ČIA: https://issuu.com/tiputapu/docs/tiputapu_2022_ruduo_zurnalas_issu
 
 

Komentarai