Naujienos

"Tipu Tapu" naujas numeris


 Kas gali būti svarbiau už sveikatą? Todėl šiame numeryje pakalbėsime apie Gripą, kaip jo apsisaugoti: spausdiname ir pasakėlę, ir gydytojo patarimus juolab kad šie metai paskelbti Vaikų sveikatos metais. 

Taip pat tęsime kelionę po Lietuvos regionus ir šįkart užsuksime į Suvalkiją (rubrikos „Ar žinai?“, „Tarmių kraitelė“), kur galėsime pasimokyti suvalkiečių tarmės ir susipažinti su spalvingais jų tautiniais drabužiai. 
Rubrikoje „Poezija“ prisiminsime ir pagerbsime iš Suvalkijos lygumų (Vilkaviškio) kilusią poetę Salomėją Nėrį, kuriai šiemet sukanka 110-osios gimimo metinės, prisiminsime visiems gerai žinomą poemą „Eglė Žalčių karalienė“.
 
„Eilėraštukų lietus“ dovanoja mums poetų S.Abromavičiaus, Z.Sadauskaitės ir E. Perednytės eiles. Po linksmų eilėraštukų rubrikoje „Mama, paskaityk“ nepraleiskite Jono Biliūno graudžios novelės „Kliudžiau“. Šiemet minime rašytojo 135-ąsias gimimo metines. 
 
O žiogelis su smuikeliu iš rubrikos „Do-rė-mi“ jus pakvies sudainuoti P. Gaulės ir A.Žilio dainelę „Tau, gimtine“. 
Rubrikoje „Kas čia?“ aplankysime Kauno marias ir kartu su „Tipu Tapu“ nukeliausime į Joniškio Krepšinio muziejų, kur veikia įdomi fotografijų paroda „Kiemai, kuriuose mylimas krepšinis“. 
 
„Klaustutės mįslių“ jums užduos S. Abromavičiaus eilėraščiai-mįslės apie gyvūnus, o „Tipu Tapu paštas“ atvers savo dėžutę ir supažindins su mielais skaitytojų laiškais. 
 
Esame pažadėję spausdinti konkurso „Su meile vaikams“ kūrinėlius, kurie dar nebuvo talpinti žurnalo puslapiuose. Taigi, šį kartą skelbiame Agnės Beresnevičiūtės „Šmėkla lange“. 
 
O jei būsite kiek išsigandę šmėklos, jus tuoj pat pralinksmins Zitos Gaižauskaitės „Varliuko Kvaksiuko kelionė“, kurią iliustravo Alfreda Steponavičienė.
 
Rubrikoje „Seku seku pasaką“ susipažinkime su voveraite Rudąja Uodegaite. Jos nuotykį aprašė poetas Juozas Nekrošius. 
 
Šiame numeryje rubrikoje „Nauja knyga‘ pristatome leidyklos „Nieko rimto“ knygą - K. Kasparavičiaus „Drebantis riteris“, o rubrikoje „Poezija“ dar paskaitykite poetės Nijolės Blaževičiūtės mažus eilėraštukus mažiausiems. 
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, o taip pat prenumeruoti internetu.
 

Komentarai