Naujienos

"Tipu Tapu " vasara


 „Eilėraštukų lietus“ su dailininkės  Aušros Čapskytės piešiniais pasitinka gražuolę vasarą. Kadangi mus lydi saulutės karštis, visi pasvajojame apie vasaros lietutį ir čiurlenantį upelį. Poetai G. Patackas, A.E. Puišytė, J. Nekrošius mus atgaivina savo nuostabiais eilėraščiais, o V. Kukulas papasakoja apie avelę ir liepoje sėdinčią pelėdą.

 
Rubrikoje „Mama, paskaityk“ D.Biseto pamokančią pasakėlę apie žiogą Sendį ir sraigę Olaivą spalvingai iliustravo dailininkas iš Olandijos Cornelis de Groot. 
 
Muzikinėje rubrikoje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poetu A.J.Navicku padainuokime apie nenpaprastą varliuką, kuris svajoja aplankyti vandenynus.
 
Minint 101-erius metus atkurtai Lietuvai, žurnale (kaip ir praeitais metais) yra skirtos net trys  rubrikos pagal Lietuvos vėliavos spalvas. Raudonoji rubrika  „Ar žinai?“ skirta Lietuvos praeičiai. Šįkart joje pasakojama apie pirmąjį Lietuvos Prezidentą Antaną Smetoną. Mat 2019-ieji paskelbti šio prezidento garbei. 
 
Žalioji rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti poetų gražiausias eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti V. Baltrėno, V.Mozūriūno, J.Nekrošiaus eilių, kuriose apdainuojama meilė šaliai, sostinei Vilniui.
 
Visiems skaitytojams, o ypač lietuviams, gyvevantiems svetur, skirta nauja rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie Didžiojoje Britanijoje, King‘s Lynne įsikūrusią lituanistinę mokyklėlę „Lietuviukas“.
 
Geltonoji rubrika spindi „Vaikų kūryba“ – tai ateities vizijos, kaip vaikai mato ir įsivaizduoja Lietuvą. Šiame numeryje yra publikuojami Tenerifės (Ispanija)  lietuvių mokyklos „Baltic International School“  vaikučių piešiniai.
 
Rubrikoje „Sveikiname“ pristatome vaikų rašytojo Anzelmo Matučio premijos laureatą Joną Endrijaitį ir jo knygą „Viešnagė Vorynėje“. Ją iliustravo dailininkė Rima Stasiūnaitė. Tai septintoji Vilniuje gyvenančio rašytojo knyga.
 
Rubrika „Klaustutės mįslės“ mus pakvies paspėlioti: poeto S.Abromavičiaus eiliuotos mįslės  suks galveles ir ragins atspėti poeto klausimus. Atspėti mįsles padės vaikų piešiniai.
 
Ant lentynos „Nauja knyga“ padėtos leidyklos „Nieko rimto“ dvi knygelės: L.Eitmantytės-Valužienės „Gamtos ratas mažiesiems“ ir E.V.Buožytės knyga „Kibiras Čarlis ir pelė Pupelė“.
 
Kam įdomu gerumo pasakojimas rubrikoje „Oi, tai buvo, tai nutiko“, perkaitykite J.Nekrošiaus kūrinėlį „Laukinių žiedų puokštė“.  Jį iliustravo dailininkė V.Alesienė.
 
Linksmybės tęsiasi rubrikoje „Linksmoji kertelė“. Čia poeto A.Baltakio poemėlė „Kas kur gyvena“, iliustruota dailininko L. Gutausko.
 
Kas norės sužinoti, kaip atkeliavo saulės spindulėlis, paskaitykite R.Laurinavičienės pasakojimą „Saulės zuikutis“ rubrikoje „Kur matyta, kur girdėta?!”
 
Vasaros numerį pabaigėme linksmais eilėraštukais: Z.Sadauskaitės „Boružėlė“ ir S.Abromavičiaus „Tėvelio diena“.
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalo projektą „Tipu tapu” Lietuvos keliu“  remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai