Naujienos

"Tipu Tapu " pavasaris


 „Eilėraštukų lietus“ su dailininkės  Onos Gaidamavičiūtės piešiniais dovanoja pavasarines eiles apie vyturėlio giesmę, linksmą senelę, bėgantį upelį ir kt. Tokius nuostabius eilėraščius parašė poetai S. Abromavičius, K. Jakubėnas, A.J. Navickas, V. Vladykaitė, V. Baltrėnas.

 
Rašytoja O.Jautakė rubrikoje „Mama, paskaityk“ pasakoja apie daržo bulvyčių gyvenimą ir vienos priešgynos nuotykį.
 
Muzikinėje rubrikoje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poetu J.Nekrošiumi padainuokime apie vėžį, kuris „karpo žnyplėm lapelius, siuva sraigėm rūbelius“.
 
Visiems skaitytojams, o ypač lietuviams, gyvevantiems svetur, skirta nauja rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie Ispanijoje, Tenerifėje gyvenančius lietuvius ir čia įsikūrusią lituanistinę mokyklėlę „Baltic International School“.
 
Minint 101-erius metus atkurtai Lietuvai, žurnale (kaip ir praeitais metais) yra skirtos net trys spalvingos rubrikos pagal Lietuvos vėliavos spalvas. Raudonoji rubrika  „Ar žinai?“ skirta Lietuvos praeičiai. Šįkart joje pasakojama apie Žemaitiją. Mat 2019-ieji paskelbti Žemaitijos metais. Taip pat kiekvienam bus smalsu paskaityti eilėraštį žemaitiška tarme. 
 
Žalioji rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti poetų gražiausias eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti Vyt. Skripkos, S. Džiugo, V. Baltrėno eilių, kuriose apdainuojama meilė mūsų gimtinei. 
 
Geltonoji rubrika spindi „Vaikų kūryba“ – tai ateities vizijos, kaip vaikai mato ir įsivaizduoja Lietuvą. Šiame numeryje yra publikuojami vaikų darbeliai iš piešinių konkurso „Mano Lietuva“, įvykusio Tenrifėje. Konkursas buvo organizuotas kartu su „Knygų namais Tenerifėje“. Vaikučiai piešė Gedimino pilį, televizijos bokštą, upes, ežerus – viską, kas plaka mažose jų širdelėse. Į konkursą įsijungė ir Vilniaus Upės pradinės mokyklos mokiniai, iliustravę poeto J.Nekrošiaus eilėraštį „Tėvynė“.
 
Rubrika „Klaustutės mįslės“ mus pakvies paspėlioti: poeto S.Abromavičiaus eiliuotos mįslės  suks galveles ir ragins atspėti poeto klausimus.
 
Ant lentynos „Nauja knyga“ padėtos leidyklos „Nieko rimto“ dvi knygelės: R. Skučaitės „Pelėda žino“, kurią iliustravo poetės duktė dailininkė J. Račinskaitė ir V. Palčinskaitės interaktyvi knyga „Stebuklinga Mocarto fleita“.
 
Kam įdomūs pupos, bobutės ir senelio nuotykiai, paskaitykite Juozo Tumo-Vaižganto pasaką rubrikoje „Oi, tai buvo, tai nutiko“. Ją iliustravo dailininkė H. Matulionytė-Burbienė.
 
Linksmybės tęsiasi rubrikoje „Linksmoji kertelė“. Čia šmaikštūs poeto E. Vaitkaus eilėraštukai su dailininko Z. Šteinio piešinukais.
 
Kas norės pasidaryti savo knygelę, reikės tik atsiverti žurnalo vidurį, išimti lapą, susikarpyti mažais puslapėliais, juos sudėlioti ir susegti. Štai ir turėsite edukacinę pasakėlę „Emocijų karalystėje, arba kaip suprasti emocijas“. Ją iliustravo dailininkė Rūta Savickienė. Tikriausiai, ne paslaptis, kad kartais vaikus aplanko Pyktis, Pavydas, Užsispyrimas. Kaip elgtis ir kaip su šiomis emocijomis susidraugauti?
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalo projektą „Tipu tapu” Lietuvos keliu“  remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai