Naujienos

Sukurk šeimos pusryčių dėžutę


Kovo 7 dieną prasideda nacionalinis vaikų kūrybos konkursas „Sukurk šeimos pusryčių dėžutę!“, kurio metu vaikai, tėveliai ir mokytojai kartu svajos, kurs ir daugiau sužinos apie pusryčių naudą bei sveikos mitybos principus. Linksmasis vaikų bičiulis Pusrytukas dalyvauti konkurse kviečia visus Lietuvos pradinių klasių moksleivius ir pažada išpildyti net 8 laimėtojų svajones.

Konkursas „Sukurk šeimos pusryčių dėžutę!“ – jau antroji iniciatyva, skatinanti vaikų kūrybiškumą ir sveiką gyvenimo būdą. Prieš metus vykęs pirmasis vaikų bičiulio Pusrytuko konkursas „Išpildyk savo šeimos svajonę“ susilaukė didelio pasisekimo – jame dalyvavo daugiau nei tūkstantis vaikų iš visos Lietuvos, gauta piešinių net iš užsienio šalių. Todėl šiemet nuspręsta tęsti gražią tradiciją ir pakviesti vaikus sukurti savo šeimos dėžutę kartu daugiau sužinant apie pusryčius ir jų naudą.

Vertins meno šakų žinovai

Konkursui atsiųstus darbelius vertins autoritetinga vertinimo komisija, sudaryta įvairių meno šakų atstovų: rašytojas-dailininkas Kęstutis Kasparavičius, atlikėjas ir choreografas Dainius Žebrauskas (Skruzdėliukas), profesionali aktorė bei žaviųjų dvynukių mama Kristina Savickytė-Damanskienė ir žurnalistė, radijo, TV laidų bei renginių vedėja Skaiva Jasevičiūtė. Publikos numylėtiniams papildomus prizus skirs žinoma Lietuvos kūrėja, dailininkė ir pasakų vaikams rašytoja Sigutė Ach.
„Nieko nėra realiau už vaikų vaizduotę ir svajones – jiems viskas atvira, gryna, nesumeluota, nuoširdu. Man didžiulis malonumas prisidėti prie tokio projekto, nors žinau, kad konkurso komisijos laukia be galo sudėtingas darbas – juk kiekvieno vaiko kūryba yra unikali“, – sako konkurso „Sukurk šeimos pusryčių dėžutę“ komisijos narys rašytojas Kęstutis Kasparavičius. Choreografas Dainius Žebrauskas priduria, kad vaikų vaizduotė – neturi ribų, todėl svarbu nuo pat vaikystės skatinti juos svajoti ir siekti, kad šios svajonės pildytųsi.

Visur lydės draugiškasis Pusrytukas

Interneto svetainėje www.seimospusryciams.lt, kurioje vyks konkursas „Sukurk šeimos pusryčių dėžutę!“, kiekvienas užsiregistravęs galės atlikti smagias virtualias edukacines užduotis, o vėliau ir atlikti svarbiausią praktinę užduotį – iš panaudotų maistinių plastikinių dėžučių sukurti originalią šeimos pusryčių dėžutę, įmantriai ją dekoruojant. Šių dėžučių nuotraukų iki pat kovo 29 dienos labai lauks žaismingas, draugiškas konkurso svetainės www.seimospusryciams.lt gyventojas Pusrytukas. Jis lydės visus vaikų žingsnius – nuo registracijos konkurso svetainėje ir smagių virtualių užduočių komentarų iki darbelių nuotraukų talpinimo internete, vertingų nuorodų bei patarimų.

Svajonėms pildyti – Pusrytuko kelionė per Lietuvą

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti kovo 31 dieną interneto svetainėje www.seimospusryciams.lt. Jų bus net 8! Kiekvieną jų konkurso herojus vaikų bičiulis Pusrytukas apdovanos 1000 Lt premija svajonei išpildyti bei smagia švente vaiko mieste. Bus išrinktos ir 3 mokyklos, kurių moksleiviai bus aktyviausi konkurso dalyviai. Jų taip pat lauks nuotaikingas Pusrytuko ir jo draugų aktorių pasirodymas.
Komisija išrinks laimėtojus tarp 1–2 ir 3–4 klasių moksleivių, pagal kriterijus „Kūrybiškiausia dėžutė“, „Draugiškiausia dėžutė“ ir „Praktiškiausia dėžutė“. Prisidėti galės ir konkurso stebėtojai, net dviems dalyviams, kurių dekoruotos šeimos pusryčių dėžutės surinks daugiausiai simpatijų balsų interneto svetainėje, atiteks „Publikos numylėtinių“ prizai.
Išrinkus laimėtojus, prasidės net dvi savaites balandžio 4–15 dienomis truksianti apdovanojimų kelionė po Lietuvą. Pusrytukas su draugais aktoriais aplankys visus nugalėtojus, kiekvienam įteiks 1000 litų premiją svajonei išpildyti bei surengs smagią šventę.

Ugdys ne tik kūrybiškumą, bet ir sąmoningumą

Pasak organizatorių, nacionalinis vaikų kūrybos konkursas „Sukurk šeimos pusryčių dėžutę!“ skatins ne tik vaikų saviraišką bei kūrybiškumą, bet ir sveiką gyvenimo būdą. Tėvai ir mokytojai konkurso svetainėje www.seimospusryciams.lt ras nemažai papildomos ir smagiai iliustruotos informacijos apie sveiką vaiko mitybą, rekomenduojamų rinktis produktų derinimą.
„Originalios edukacinės Pusrytuko užduotys taip pat pasitarnaus mokykloje per piešimo, pasaulio pažinimo, sveiko gyvenimo būdo, kompiuterinio raštingumo pamokėles“, – teigia konkurso organizatorius, UAB „Vilniaus margarino gamykla“ generalinis direktorius Darijus Taraila.

Daugiau informacijos apie šių metų konkursą „Sukurk šeimos pusryčių dėžutę!“, naujienas, taisykles ir vertinimo kriterijus ieškokite projekto interneto svetainėje www.seimospusryciams.lt
 


Komentarai