Naujienos

SU NAUJAISIAIS METAIS!


 Žiemos „Eilėraštukų lietus“ dovanoja snieguotas eiles apie baltaskarės šėliones, snaigių šokį, pūgos išdaigas, šalčio draugystę su vaikais. Tokius nuostabius eilėraščius parašė poetai Z.Sadauskaitė, A.J.Navickas, V.Mykolaitis-Putinas, L.Žitkevičius, O.Jautakė.

 
Ar gali būti kaltos rogutės? Rašytojo Jono Avyžiaus „Rogutės blogos“ rubrikoje „Mama, paskaityk“ pasakoja pamokančią istoriją apie draugystę.
 
Muzikinėje rubrikoje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poetu J.Nekrošiumi kviečiame pasikalbėti su eglute ir nutarti, kad „nėra blogo oro, yra – gavę slogą, blogai apsirėdę, sušalę vaikai“.
 
Visiems skaitytojams, o ypač lietuviams, gyvevantiems svetur, skirta nauja rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie Amerikoje gyvenančius Čikagos lietuvius ir čia įsikūrusias lituanistines mokyklėles: Maironio vardo ir „Žiburėlio“.
 
Minint 100 metų atkurtai Lietuvai, žurnale yra skirtos net trys spalvingos rubrikos pagal Lietuvos vėliavos spalvas. Raudonoji rubrika  „Ar žinai?“ skirta Lietuvos praeičiai. Šįkart ataskoma į tris įdomius klausimus: Kas yra herbas? Kuo įdomus Lietuvos herbas? Kas yra Gedimino stulpai? 
 
Žalioji rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti gražiausias poetų eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti E.Selelionio, J.Nekrošiaus, Z.Sadauskaitės, A.Viskontienės, J.Degutytės eilių, kuriose apdainuojama mūsų brangus kraštas. 
 
Geltonoji rubrika spindi „Vaikų kūryba“ – tai ateities vizijos, kaip vaikai įsivaizduoja Lietuvą. Šiame numeryje yra skelbiami piešinių konkurso „Mano Lietuva“ nugalėtojai. Pirmoji vieta atiteko Vilniaus raj. Rudaminos vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikučiams. Antroji  – Adomui Dell‘Acqua iš Liuksemburgo lituanistinės mokyklos „Avilys“ ir trečioji  – Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio vaikučiams. Ačiū, ir vaikučiams, ir auklėtojoms, kurios skatina vaikučius piešti mūsų gražų kraštą.
 
Rubrika „Tautosakos skrynelė“ mus pakvies paišdykauti: greitai sakyti greitakalbes ir nesuklysti. Pasirodo, išties nėra taip jau lengva! Taip pat pažaisime ir lietuvių liaudies žaidimų.
 
Ant lentynos „Nauja knyga“ padėtos net trys leidyklos „Nieko rimto“ knygelės: „Gerda. Banginukės istorija“, „Kas slepiasi miške ir sniege?“, „Žaisliukų išdaigos“. Visos jos laukia Jūsų  knygyne  – nebijokite sausio saulės ir sniego pūgos (kaip rašo poetai P.Žemkauskas, S.Abromavičius, M.Kudarauskaitė rubrikoje „Poezija“). 
 
O kas pasiilgo Nykštuko pasakos? Jis paseks lietuvių liaudies pasaką „Du šalti vėjai“ – ir sužinosite, kokį žmogų lengviau sušaldyti: dirbantį ar vežime sėdintį?
 
Varnelė iš rubrikos „Kur matyta, kur girdėta“ kviečia paskaityti dailininko ir poeto Leonardo Gutausko eilių apie kadagio kepurę, ledo langą ir  kurapkėlę.
 
Ar žinote, kas nutiko žvėrims, kurie nuo žiemos bėgo? Įdomūs dalykai! Atsiverskite rubriką „Oi, tai buvo, tai nutiko“ ir sužinosite perskaitę ukrainiečių liaudies pasaką. 
 
O žurnalo pabaigoje kartu su poetu Vyte Nemuėliu nuspalvinkite Kalėdų senelį, besmegenį ir dovanas.
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
Žurnalo projektą „Tipu Tapu” į praeitį, dabartį ir ateitį“  remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai