Naujienos

„Skalvijoje“ – knygos vaikams „Kukis grįžta“ pristatymas ir filmas


„Skalvijoje“ šį sekmadienį 13 va.l „Karlsono kinas“ kviečia šeimas į knygos vaikams „Kukis grįžta“ („Baltos lankos“) pristatymą bei to paties pavadinimo animacinio filmo peržiūrą.

 

Filmo režisierius Janas Svěrák yra vienas garsiausių Čekijos kino kūrėjų, 1996 m. apdovanotas „Oskaru“ už filmą „Kolia“.

„Mums labai patiko ši knyga, ypač jos tekstas. Be to, tai patraukliai iliustruota istorija, kurią malonu vartyti, o svarbiausia – mažieji skaitytojai ją gali skaityti tiek vieni patys, tiek paprašyti, kad tėveliai paskaitytų. Manau, šiai knygai neegzistuoja joks amžiaus cenzas, nes joje kalbama apie amžinas vertybes – Draugystę, Gėrio ir Blogio kovą. Suaugusiems ji bus tarsi prisiminimas iš vaikystės“, – sakė Ingrida Baltrušytė, leidyklos „Baltos lankos“ vaikų literatūros projektų vadovė.

I.Baltrušytė atkreipia dėmesį, kad knygos autorius yra jau minėtas čekų režisierius J. Svěrákas, kuris pirmiausia sukūrė filmą, o paskui nusprendė parašyti ir knygą. Jos pristatyti jis kitąmet atvyksta į Vilniaus knygų mugę.

Kas gi yra tas Kukis? Tai – mėgstamiausias berniuko Ondros pliušinis meškiukas. Ondra serga astma, todėl jo mama, besibaiminanti, kad nesustiprėtų ligos simptomai, išmeta Kukį. Tai sužinojęs Ondra meldžiasi už jį ir prašo Dievo, kad žaislas saugiai grįžtų namo. Naktį berniukas sapnuoja, kaip Kukis patiria daug nuotykių miške, pilname keistų žvėrelių ir būtybių.

Filme talentingai derinama žaisminga lėlinė animacija su vaidyba. Jo herojai yra išskirtiniai, mat buvo gaminami iš gamtinių medžiagų bei atliekų.

„Kukis grįžta“ anonsas:

http://www.youtube.com/watch?v=ePelcaQOEaE&feature=player_embedded

Knygą „Kukis grįžta“ sekmadienį „Skalvijoje“ bus galima įsigyti gerokai pigiau – už leidyklos kainą. Daugiau www.skalvija.lt

 

Parengė Goda Sosnovskienė,
„Skalvijos“ edukacinių programų koordinatorė 

8(5) 261 05 05, edukacija@skalvija.lt


 


 

 


Komentarai