Naujienos

Šiandien - teatrų vaikams ir jaunimui diena


Pasaulyje kovo 20 ąją - teatrų vaikams ir jaunimui dieną - kiekviena šalis švenčia įvairiai - rengia seminarus, koncertus, spektaklius ar tiesiog susitikimus su vaikais ir menininkais.

 Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiais Lietuvos ASITEŽAS (skatino teatrus būtent šią dieną surengti spektaklius vaikams.

Pasak Lietuvos ASITEŽO įkūrėjos, aktorės Violetos Podolskaitės ši asociacija nuolatos skatina teatrus kurti kokybiškus spektaklius vaikams: „Net mūsų įstatuose nurodyta, kad kiekvienas narys turi išlaikyti aukštą profesinį lygį, – sako Violeta Podolskaite, – aš esu giliai įsitikinusi, kad teatro kalba, mes galime pasibelsti į kiekvieno vaiko ir jaunuolio širdį bei sielą. Kažkada su kolegomis įvardijome teatrą vaikams kaip savotišką psichoterapiją. Teatras turi būt jaunų žmonių švietimo, tobulėjimo, ugdymo ir auginimo vieta.“

Pasaulinės teatrų vaikams ir jaunimui dienos atsiradimą inicijavo tarptautinė ASSITEJ organizaciją, kuri vienija viso pasaulio teatrus, teatrines įstaigas, trupes ir individualius menininkus dirbančius vaikams ir jaunimui. Pagrindinis kovo 20 dienos paminėjimo tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į scenos meną skirtą jauniems žmonėms.
 

Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS įkurta 2001 m. Tais pačiais metais tapo tarptautinės teatrų vaikams ir jaunimui organizacijos ASSITEJ (Association International du Theatre puor l’Enfance et la Jeunesse, įkurta 1965 metais, šiuo metu vienija daugiau nei 80 viso pasaulio šalių profesionalių teatro kūrėjų vaikams ir jaunimui) nare.


Komentarai