Naujienos

Rašytojos J.Sakalauskaitės susitikimas su vaikais


Panevėžio Šiaurinės ir „Žaliosios pelėdos“ bibliotekų jaunieji skaitytojai susitiko su knygos „Smagiosios pelytės Smailytės istorijos“ autore Jurga Sakalauskaite.
Patys mažiausi ir kiek vyrėlesni vaikai, galėjo pasijusti tikrais kūrėjais – jie gamino ne bet ką, o knygelę. Visi kartu svarstė – nuo ko reikia pradėti kurti knygą. Po diskusijų išsiaiškintas ilgas kūrybinis knygos kelias. Viešnia nuteikė rimtam darbui. O, kad darbas vyktų sparčiau, autorė išdalijo specialiai paruoštus lapus. Vaikai juos iliustravo: grąžino, piešė, spalvino. Ieškojo, kur galėtų tikti vienas ar kitas spalvingas lipdukas. Mažieji kūrėjai patys surinko knygelės lapus, tik susegti su specialiu segtuvu, padėjo viešnia. Kiek džiaugsmo patyrė vaikai, kai reikėjo pasirašyti savo pavardę šalia knygos „Smagiosios pelytės Smailytės istorijos“ autorės Jurgos Sakalauskaitės pavardės ir taip tapti naujos pasakos apie pelytę Smailytę bendraautoriais.

Visą mažųjų kūrybinį procesą vainikavo smagus animacinis filmukas apie pelytę Smailytę.

Smagiai ir kūrybingai praleistą laiką, vaikams primins viešnios autografai naujose, pačių sukurtose, knygelėse.
Susitikti su Jurga Sakalauskaite panoro ne tik patys mažiausi. Į „Žaliąją pelėdą“ atskubėję gimnazistai taipogi turėjo ką veikti. Viešnia jiems kalbėjo apie kūrybą, rašymą, kas yra svarbiausia šiame darbe...

Vėliau buvo dar įdomiau – mokiniai kūrė pasakėčią. Tarp dviejų pasakėčios personažų užsimezgęs dialogas, kuris buvo kiekvieno, dalyvaujančiojo paskėčios kūrime, išmonės ir kūrybingumo rezultatas, turėjo sąlygoti visos pasakėčios moralą. O, kaip vėliau buvo smagu išgirsti kiekvieno rašiusiojo veiksmo ir minčių seką ar netikėtą naujai gimusios pasakėčios moralą.
Keletas gimnazistų įspūdžių, kaip mes kūrėme pasakėčią:

"Jau seniai taip gerai praleidau laiką su klase. Visi mes rašydami pasakėčias dirbome nuoširdžiai, įdėdami dalelę savęs. Taip pat patiko, kad tie kurie įdėjo daugiausiai darbo, buvo apdovanoti. Ačiū šiai bibliotekai už tai, jog joje rengiami tokie renginiai." Rokas V.

"Man patiko kurti pasakėčią. Iš pradžių buvo neaišku, kaip pradėti, kokio ilgio bus, bet įsivažiavus viskas sekėsi puikiai. Įdomiausia vieta buvo, kaip visiems teko perskaityti savo sukurtas pasakėčias. Visi mokiniai biblioteką paliko su šypsena."
Titas Špitlius

"Supratau, kad rašytojų darbas nėra toks lengvas, kaip visi mano, taip pat man patiko, kaip renginys buvo pravestas ir man patiko išmokti kurti pasakėčią. Buvo labai smagu ir nesigailiu ten nuėjus." Monika

Parengė Vaikų bibliotekos „Žalioji pelėda“ vyr. bibliotekininkė Nijolė Vidugirytė


Komentarai