Naujienos

Rašinio konkursas apie Panevėžio miestą


 Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ skelbtas rašinio konkursas „Panevėžys – miestas, kuriame gyvenu" pasibaigė. Tai projekto „Knyga – raktas į pažinimą“ dalis. 

 Konkursas tęsėsi ištisą pusmetį, dalyvavo viso miesto vaikai, pristatyta 32 darbai, iš jų atrinkta 10 prizininkų, kurie bus apdovanoti baigiamajame projekto renginyje „Mums gera kartu“ gruodžio 12 dieną.

Štai vienas konkurso laureato rašinys:

 

Panevėžys – miestas, kuriame gyvenu
 
Kiekvienas pažįstame savo gimtąjį miestą. Žinom kur yra mokyklos, parduotuvės, bažnyčios. Mūsų miestą puošia Senvagė. Vieta beveik pačiame miesto centre. Pro šią vietą teka Nevėžis. Kiek gražių eilių sudėta apie šią upę! Žinom kiekvieną kelią, takelį. Žinom kur veda pagrindiniai keliai. Bet ar įsivaizduojame, kaip atrodo mūsų gimtasis miestas iš paukščio skrydžio?! Užmerkiame akis...skrendame virš miesto...
Kiek daug kelių, kelelių, takų, takelių...Ir įsivaizduoti negalėjome, kad keliai ir takeliai, kaip siūlai išsiraizgę po visą teritoriją. Vieni storesni, lyg vilnoniai, žymi pagrindinius kelius. Kiti plonesni, kaip šilko gijos, apjuosę visą teritoriją. O dar kiti, patys mažiausi, tokie plonyčiai plonyčiai, vos vos matos, lyg voro numegztas voratinklis, apraizgęs visą miestą. Štai ir mėlynas vingis – mūsų Nevėžis.
O kiek mažų dėžučių! Atrodo lyg visas miestas pristatytas iš degtukų dėžučių. Vienos didesnės, kitos mažesnės. - A, supratau, tai žmonių namai! Vos vos galiu įžiūrėti mažyčius langelius. Va, ir kaminai stūkso. Kur ne kur rūksta dūmai.
Prie namų žaliuoja didžiuliai plotai. Atrodo, kad kas tyčia paliejo žalią spalvą. Tai mūsų pievos ir  parkai. O ar įsivaizduojate, kaip tai atrodytų auksinį rudenį?
Pilnas miestas skruzdėlių! Jos zuja pirmyn ir atgal, pirmyn ir atgal. Lyg sau vietos nerasdamos. Visai tai ne skruzdėlės, tai žmonės skuba. Kas į darbą, kas iš darbo, o kas šiaip gražią dieną tiesiog vaikštinėja mieto gatvėmis.
 Gatvėmis rieda mažučiukai įvairiaspalviai taškeliai. Geriau įsižiūrėjus - raudoni, mėlyni, pilki ir dar daugybė kitokių spalvų. Juose sėdi žmonės.
Tamsu. Daugybė mažų žibintų puošia miestą. Atrodo, lyg žvaigždės būtų nusileidusios į žemę. Gražu. Stebuklinga. Kaip pasakoje.
Taip atrodo mūsų miestas iš labai labai aukštai.
 
Vesta Cedronaitė 4 c kl.
Panevėžio ,,Vilties‘‘pagr.mokykla
Mokytoja Rita Baltmiškienė 
 
P.S. kitus rašinius skaitykite www.tiputapu.lt  LINKSMYBĖS-KONKURSAI-VAIKŲ KŪRYBA-LITERATŪRA
 

 


Komentarai