Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" rudens numeris


 Šiame numeryje tęsiame kelionę po Žemaitiją, todėl kviečiame užsukti į rubriką „Ar žinai?“ ir susipažinti su žemaičių tautiniais drabužiais, taip pat paskaityti Simono Stanevičiaus žemaitiškų pasakų rubrikoje „Iš tautosakos skrynelės“ bei atversti „Tarmių kraitelę“ su Petro Žekmausko pažemaičiavimais.

 
Kadangi prasidėjo ruduo, tai ir „Eilėraštukų lietus“ „prapliupo“ naujausiais poetų J. Nekrošiaus ir N. Blaževičiūtės eilėmis. Po linksmų eilėraštukų metas paskaityti ir E. Perednytės trumų prozos vaizdelių rubrikoje „Mama, paskaityk“. 
 
Šįkart itin kūrybingi mūsų skaitytojai. Rubrikoje „Vaikų kūryba“ spausdiname dvylikametės Ugnės Keturakytės pasakojimą apie niekieno kačiuką, taip pat vaikų iš Raseinių rajono, Ilgižių pradinės mokyklos mįsles ir daug gražių piešinėlių, kurie puošia mūsų žurnalo numerį.
 
Jei pasirengę padainuoti, jums patiks nuotaikinga kompozitoriaus A. Žilio ir poetės Z. Gaižauskaitės dainelė „Ant žirgo debesų“ rubrikoje „Do-rė-mi“.
 
Žurnale, kaip visada, nutinka netikėtų dalykų – šįkart rubrikoje „Oi tai buvo, tai nutiko“ Antanas Pivoras atsakys į klausimą „Kam ežiukui spygliai?“, o Andrius Šiuša rubrikoje „Kur matyta, kur girdėta“ papasakos apie pagyrūnę Musę.
 
Klaustutė yra pasirengusi kartu su poete Nijole Blaževičiūte užduoti jums įdomių eiliuotų mįslių, o „Tipu Tapu paštas“ atplėš ir paskaitys vaikų atsiųstus laiškus apie prabėgusias vasaros atostogas.
 
Ar žinote, kad pirmasis paros matavimo prietaisas buvo Saulės laikrodis, kuris atsirado prieš penkis tūkstančius metų. O kokių rūšių laikrodžius dar žinote? Paskaitykite ir sužinosite.
 
Nors konkursas „Su meile vaikams“ baigėsi, tačiau dar turime pluoštelį nespausdintų konkursinių kūrinėlių. Taigi, šį kartą skelbiame L. Darbutaitės-Kulikauskinės „Kaip man atsirišo batų raišteliai“. 
 
Šiame žurnalo numeryje sveikiname mūsų žurnalo vieną iš kūrybos vadovų, bendraautorių, poetą Stanislovą Abromavičių su jubiliejumi ir spausdiname naujausius jo eilėraščius.
 
Rubrikoje „Poezija“ skamba „Lietučio pasakos“, kurias eiliuotai išguldė poetė Zenė Sadauskaitė. O rašytojas Juozas Nekrošius paseks „Saulėgrąžos pasaką“. 
 
Šiame numeryje pristatome leidyklos „Nieko rimto“ dvi knygas: K. Kasparavičiaus „Apie gyvūnus. Trumpos istorijos“ ir R. Česūnienės ir L. Česūno „Mėgintuvėlio kelionės“.
 
Eidami miegoti, paprašykite, kad jums padainuotų Z. Sadauskaitės ir J. Siurbio dainelę „Katytė Izabelė“.
 
Žurnale rasite ir vaikų kūrybos, kūrybingų studentų iliustracijų, žymių dailininkų darbų. Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, o taip pat prenumeruoti internetu.
 

Komentarai