Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" pavasario numeris


 „Sveiki sulaukę pavasario!“, – sakome kartu su rūpestingais vaistininkais, kurie kviečia grožėtis bundančia gamta ir rūpintis sveikata. Rubrikoje „Būk sveikas“ jie pataria, kaip apsisaugoti nuo nekviestų „svečių“-ligų. Poetas Martynas Vainilaitis eilėmis pasakoja apie Varlytės gripą, o poetė Salomėja Nėris kartu su kvatojančiu vėju džiaugiasi pavasariu ir sužaliuojančiais medžiais.  

Rubrikoje „Eilėraštukų lietus“ poetai Z.Sadauskaitė, V.Baltrėnas, J.Nekrošius, R.Keturakis, A.J.Navickas žadina saulutę, kurios visi išsiilgę po žiemos šalčių. O kaip pavasaris be pirmųjų gėlių – žibučių, be sidabrinio sodo? Juk pirmieji žiedai – tau, mamyte!
Rubrikoje "Mama, paskaityk" rašytoja Ona Jautakė svarsto, kas būtų, „jei būčiau vėjas“ ir kaip jausiuosi, „kai užaugsiu“? Ji klausia, ar obelys Marse žydės? Nežinia, bet dailininkės V.Alesienės bijūnas jau žydi šalia O.Jautakės rašinių.
Rubrikoje "Do-rė-mi" kompozitorius A.Žilys kartu su poetu S.Abromavičiumi džiaugiasi pirmąja žibute ir  pastebi, kaip ji „į viršų kelia savo mėlyną galvelę“.  
Pavasaris – nuostabių kelionių metas. Rubrikoje „Keliauk“ žurnalo kelionių partneris „Grūda“ kviečia apsilankyti Heidės pramogų parke Vokietijoje. O kas nori pažinti savo kraštą, rubrikoje „Pažink Lietuvą“ metas aplankyti Aukštaitijos piliakalnius (pvz., Vorutos, Bakainių)  juolab kad 2017-ieji metai paskelbti Piliakalnių ir tautinio kostiumo metais. Todėl neatsitiktinai rubrikoje „Ar žinai?“ kalbame apie mūsų tautinius rūbus, šįkart apie aukštaičių drabužius. O kokie jums, vaikai, gražiausi tautiniai rūbai? Kokius jus mielai nešiotumėte? Gal jie modernūs, gal pasakiški, kuo juos išdabintumėte? Skelbiame Tautinio kostiumo piešimo konkursą! Visus metus siųskite piešinius ir metų pabaigoje išrinksime nugalėtojus, kuriuos apdovanosime.
Rubrikoje „Poezija“ poetas S.Abromavičius apdainuoja jūsų tėvelių profesijas. Visos jos įdomios ir naudingos. Vieni stato namus, kiti – tiesia kelius, treti – vairuoja troleibusą ar kepa duoną.
Tie, kas turi namuose augintinį šuniuką, tiems be galo bus smalsu paskaityti naują K.Kasparavičiaus knygą „Šuniškos dienos“, apie kurią trumpai pristatėme rubrikoje „Nauja knyga“. Šią knygą iliustravo pas autorius K.Kasparavičius – jis ir rašytojas, ir dailininkas.
Visko pasitaiko, visko nutinka išbėgus į kiemą žaisti! Neretai ir bala pasimaišo po kojomis, ir dviratis krenta į griovį, bet grįžti namo, nusiprausi ir vėl švarus. Tačiau vienas toks Terliūzas, apie kurį rašoma rubrikoje „Oi, tai buvo, tai nutiko“, vengia vandenėlio, jam geriau kiauliuku būti. Nesuprastų jo ir gandras, kuris rengėsi į lapės vardines A.Busujoko pasakoje „Gandro aulinukai“.
O daugiausia neaiškumų ir klaustukų rubrikoje „Klaustutės mįslės“. Čia poetas S.Abromavičius eiliuoja apie daržoves, o jūs pabandykite atspėti, apie kokias.
Kiekvienas iš mūsų mylime savo šalį, o poetai A.Matutis, K.Kubilinskas, S.Džiugas, A.E.Puišytė, P. Raščius tai moka išreikšti ir eilėmis. Jų eilių paskaitykime rubrikoje „Aš myliu Lietuvą“.
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai