Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" numeris


 Šių metų žurnalo dėmesio centre -  regionai, jų kultūra, kalba, tautinis paveldas ir kt. Kadangi žurnale įkūrėme naują rubriką „Tarmių kraitelė“, nenustebkite, jeigu kai kurių tekstų nesuprasite – jie bus parašyti tarmiškai: aukštaičių, žemaičių, dzūkų ar suvalkiečių tarme. 

 
Pirmajame numeryje pristatome didžiausią Lietuvos regioną – Aukštaitiją, spausdiname aukštaičių patarmių pavyzdžius, o rubrikoje „Iš tautosakos skrynelės“ – aukštaičių dainas. Taip pat skelbiame konkursą „Koun saką, a moun saką?“ ir kviečiame visus rinkti, tarmiškai užrašyti ir atsiųsti pasakas, patarles, priežodžiu, juokus, močiučių, senelių, mamų, tėvelių, kaimynų pasakojimus, posakius -  visą, kas parodo mūsų lietuvių kalbos grožį, jos įvairovę, spalvingumą, regioninį savitumą.
 
Žurnalas kaip visada sveikinasi su skaitytojais rubrika „Eilėraštukų lietus“, šįkart - skelbdamas pavasarį ir spausdindamas poetų J. Nekrošiaus, G. Griškevičiaus, A.E. Puišytės, S. Abromavičiaus eilėraščius.
 
Pernai metais skelbtas smulkiosios prozos konkursas „Su meile vaikams“ tęsiamas. Skelbiant konkursą, buvo sumanyta išleisti laureatų knygutę, tačiau, komisija nusprendė, kad vieneri metai yra per trumpas laikas išrinkti vertus knygelės išleidimo autorius, norėtųsi dar įvairesnių, dar brandesnių kūrinių. Taigi,  ir toliau spausdinami konkursantų kūriniai (Kotrynos Zylės „Ausis kalne“, Laimondas Ablingis „Rapyros paslaptis“, Eligija Volodkevičiūtė „Kas stipriausias?“), o taip pat laukiame ir naujų autorių, ir naujų kūrybinių bandymų.
 
Rubrikoje „Nauja knyga“ pristatoma Renatos Šerelytės poezijos knyga „Sraige, nerūkyk“, iliustruota Gražinos Turčinskienės. Pavasarį sveikina ir V.Kymanto ir A.Žilio dainelė „Sveiks, pavasarėli“, skambanti rubrikoje „Do-rė-mi“.
 
Itin vaikų mėgstamos mįslės ir šarados atkeliavo ir į šį numerį – tai S.Abromavičiaus eiliuotos mįslės rubrikoje „Klaustutės mįslės“ ir P.Žemkausko šarados rubrikoje „Linksmoji kertelė“.
 
Rubrikoje „Kur matyta, kur girdėta?!“ skaitykite nuotaikingą I.Liadovskajos pasakojimą apie Motiejuką ir jo pažintį su skaičiais „Skaičių skaičionė ir Motiejukas“.
 
Šį kartą „Tipu Tapu“ atkeliavo į „Rokučio“ darželį Kaune, kur vyko tarmių ir šnektų renginiai.
Kai skaitysite pasaką apie pyragaičius (rubrika „Seku seku pasaką“) – turite progą laimėti prizą-žaislų dėlionę, jei... sukursite pasakos pabaigą.
 
Rubrikoje „Mama, paskaityk“ spausdiname jautrią Eugenijaus Ignatavičiaus kūrinį „Saliutė ir žuvys“. Žurnale rasite ir vaikų kūrybos, kūrybingų studentų iliustracijų, žymių dailininkų darbų. Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, o taip pat prenumeruoti internetu www.prenumerata.lt 
 

Komentarai