Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" rudens numeris


Lietuvos spaudos kioskuose, knygynuose, prekybos centruose "Maxima" pasirodė naujas "Tipu Tapu" numeris, skirtas vėlyvajam rudeniui ir pirmosioms snaigėms.

 Apie žvarbųjį rudenį ir atkeliaujančios žiemužės margus raštus, sniego miltus jau prakalbo ir poetai A.E. Puišytė, A. Kirdulienė, J. Nekrošius, Z. Gaižauskaitė rubrikoje „Eilėraštukų lietus“.

Ar teko girdėti apie išpuikusias princeses, įnoringas dukrytes? Su viena iš jų galėsite susipažinti rubrikoje „Mama, paskaityk“ austrų pasakoje „Ratai patys važiuoja“. Pasipuošusią merginą iš aukso gijų nunerta suknia nupiešė dailininkė Marija Minkevičiūtė.  
 
O  jei  pabos skaityti, kviečiame padainuoti - smuikuojantis žiogelis iš „Do-rė-mi“ skyrelio ragina pasitaškyti lietuje dainuojant  N. Lapinskienės dainelę „Lietaus lašiukai“.
 
Šį kartą į svečius pas Tipu ir Tapu atkeliavo poetė Zenė Sadauskaitė ir jos dainų knygelė „Laiko neskaičiuoju“. Muziką dainelėms sukūrė kompozitorė Vilma Švabauskienė.
 
Tęsiant pažintį su muziejais (juk šie metai –  Muziejų metai) rubrikoje „Ar žinai?“ pasakojama apie D. Poškos Baublių muziejų. Šiemet jam sukanka net 200 metų jubiliejus. Tai pirmasis senienų muziejus Lietuvoje.
 
Teatro režisierės, aktorės ir rašytojos Andros Kavaliauskaitės skiltyje „Tetulytė Andra ir sapnų maišeliai“ –  pasakojimas apie mamučiukus „Aš taip pat geras“. Mamučiukai – tai mamutai, o ne švelniai vadinamos mamytės. 
 
„Tautosakos skrynelėje“ gudruolė lapė-snapė  siūlo  pasimokyti jos sukurtų skaičiuočių. Taigi, „bėgo lapė per tiltuką ir sutiko Pylipuką./ Pylipuką ant pečių ir nurūko takučiu“.  Štai kaip būna!
 
Vaikų kūrybos puslapiuose karaliauja Vilniaus Antakalnio progimnazijos antrokų eilės ir piešiniai apie rudenį. O rubrikoje „Aš ir tu“ sužinosime apie šiek tiek kitokius vaikus, kurie gyvena tylos pasaulyje – tai kurtieji.
 
Rubrikoje „Oi tai buvo, tai nutiko“ vėl apgavystė! S. Michalkovo pasakėlėje „Netikras ligonis“ sužinosime, kuo baigėsi Lokio nuskriausto Zuikio istorija. Miško žvėrelius įspūdingai nupiešė dailininkė Herta Matulionytė-Burbienė.
 
Žurnalas visų vaikučių ir tėvelių vardu sveikina rašytoją Kazį Sają vasarą šventusį 80-metį ir kviečia paskaityti ištrauką iš jo knygos „Ei, slėpkitės!“
 
„Kur matyta, kur girdėta?!“  - neįtikėtini įvykiai pinasi rašytojo Kazio Borutos „Jurgio Paketurio klajonėse“. Ar tai melo pasakos? Ar tai teisybė? Kaip bebūtų, tai labai linksma ir smagu skaitant kvailių istorijas, kurias nupiešė Marija Minkevičiūtė.
 
Šiame numeryje pristatoma ir nauja knyga, pagal kurią sukurtas filmas –  J. Sverako „Kukis grįžta“. Tai pasakojimas apie seną pliušinį meškiuką, vardu Kukis, ir jo keliones tamsiame miške tarp nepažįstamų žvėrių.
 
Tiems, kam įdomu, kodėl varlės akys išsprogusios ir kas sykį nutiko žmogui su velniu, skaitykite žaismingus L.Gutausko pasakojimus skiltyje „Seku seku pasaką“.
 
Žurnale rasite daug įdomių mįslių, iliustruotų dailininkės Aušros Čapskytės, Maironio – Raseinių krašto rašytojų Z. Gaižauskaitės, J. Nekrošiaus, M. Martinaičio, J. Mačiukevičiaus kūrybos vaikams bei rubrikoje „Labanakt“ naujausią kompozitoriaus Aloyzo Žilio lopšinę.
 
Kiškis, graužiantis morką, rubrikoje „Būk sveikas“ papasakos apie žuvų taukų svarbą mūsų organizmui ir paragins visus vaikus pasigauti „Auksinę žuvelę“.
 
Šį numerį iliustravo dailininkai: A. Steponavičienė, H. Matulionytė-Burbienė, V. Alesienė, A. Čapskytė, G. Žemaitytė, M. Minkevičiūtė, L.Gutauskas, E.Gelažiūtė ir kt. Žurnalo viršelį piešė Kamilė Pivoriūnaitė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima prenumeruoti www.prenumerata.lt  
 

 


Komentarai