Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" Kalėdinis numeris


 Žiema kartu su Kalėdų Seneliu iš debesų beria dovanas. O baltosios žiemos kerus eiliuotai apdainuoja mūsų poetai P. Panavas, A.E. Puišytė, A. Kirdulienė, J. Nekrošius, J. Minelga rubrikoje „Eilėraštukų lietus“.

 
Kalėdinė nuojauta atkeliavo kartu su Irenos Žurumskienės pasaka rubrikoje „Mama, paskaityk“.  Angelų plazdenimą nupiešusi dailininkė Daiva Gudelytė sukūrė šventą Kalėdų dvasią.  
 
Paskaičius kviečiame padainuoti - smuikuojantis žiogelis iš „Do-rė-mi“ skyrelio ragina apdainuoti kiškio vaiką ir sniego baltumėlį. Muziką dviem dainelėms sukūrė kompozitorius Aloyzas Žilys pagal Zitos Gaižauskaitės žodžius.
 
Šį kartą į svečius pas Tipu ir Tapu atkeliavo poetė Nora Jazbutytė su naujais eilėraštukais, kurie iliustruoti dailininkės Aušros Čapskytės..
 
Tęsiant pažintį su muziejais (juk šie metai –  Muziejų metai) rubrikoje „Ar žinai?“ pasakojama apie laikrodžių muziejų Klaipėdoje. Pats laikas skaičiuoti laiką – artėja Naujieji metai.
 
Teatro režisierės, aktorės ir rašytojos Andros Kavaliauskaitės skiltyje „Tetulytė Andra ir sapnų maišeliai“ –  spausdinamas herojaus Nojuko sapnas „Kas tu?“. 
 
„Tautosakos skrynelėje“ rasite makedoniečių pasaką „Kaip velnias žmogaus pabūgo“. O kad pralinksmėtumėte  - siūlome lietuvių liaudies juokavimų. Jei sakoma: „Baisu!” – atsakykite: “Kai baisu, tai apsidenk maišu!“
 
Vaikų kūrybos puslapiuose šeimininkauja Ledų karalius Tirpukas. Jo piešinių konkurse pirmieji sudalyvavo Ledų gamykloje dirbančių tėvelių vaikučiai. Nuostabu tai, jog konkursas tęsiasi ir kiekvienas gali laimėti net dėžę skaniausių Tirpuko ledų!
 
Rubrikoje „Oi tai buvo, tai nutiko“ spausdinamos dvi S. Michalkovo pasakėlės:  „Smalsusis viščiukas“  ir „Paslaugusis zuikis“. Mielus gyvūnėlius įspūdingai nupiešė dailininkė Herta Matulionytė-Burbienė.
 
Žurnalas visų vaikučių ir tėvelių vardu sveikina rašytoją Vytautą V.Landsbergį šiemet atšventusį 50-metį ir kviečia paskaityti ištrauką iš jo knygos „Pasaka apie Dievo vaikelį“.
 
Žiemiška ir labai aktuali pasaka apie klimato atšilimą, kuriuo susirūpino net Šiaurės ašigalyje gyvenantis meškutis Sniegutis spausdinama rubrikoje „Seku seku pasaką“. Jei patiks pasaka, su meškučiu galite susitikti „Lietuvos spauda“ kioskuose – jis kartu su dar šešiais meškučiais laukia visų vaikučių. 
 
Šiame numeryje pristatoma ir nauja knyga - Marko Leino „Kalėdų istorija“, kurią išleido leidykla „Nieko rimto“. Leidykla kartu su Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondu kviečia nusipirkti knygą ir paremti kaimo mokyklų bibliotekas.
Žurnale rasite daug įdomių mįslių, iliustruotų dailininkės Alfredos Steponavičienės, S. Abromavičiaus, Z. Sadauskaitės eilėraščių, pasakojimą apie neįprastą berniuko Rėjaus pomėgį megzti, naujausią kompozitoriaus Aloyzo Žilio Kalėdų lopšinę ir Vytauto Misevičiaus aprašytą linksmą Danuko nuotykį „Senis Šaltis“.
 
Kiškis, graužiantis morką, rubrikoje „Būk sveikas“ papasakos apie vitaminų vaikams svarbą ir paragins visus nukeliauti su Tedžiu labirintu paskanauti skanių ir sveikų uogų.
 
Šį numerį iliustravo dailininkai: A. Steponavičienė, H. Matulionytė-Burbienė, A. Čapskytė, G. Žemaitytė, M. Minkevičiūtė, D.Gudelytė, D.Lunskienė ir kt. Žurnalo viršelį piešė Marija Minkevičiūtė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, knygynuose, „Maxima“ prekybos tinkluose.
 

Komentarai