Naujienos

Metų knyga - "Vaikai ir vaiduokliai"


2010-ųjų Metų knyga vaikams tapo Rimanto Černiausko „Vaikai ir vaiduokliai“ (leidykla Versus aureus).

Tai smagių istorijų knyga vaikams, kurie domisi neįprastais nuotykiais. Joje pasakojama, kaip smagu būtų eiti į mokyklą, jei vaikų ten kasdien lauktų mažas vaiduokliukas. Su juo ne tik galima būtų pasitarti, jei nežinai atsakymo į mokytojos klausimą, bet ir pasikalbėti, nes jis – tikras draugas. O svarbiausia – jo niekas nemato.

Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų penketukų kasmet renka Metų knygas trijose kategorijose: Metų knygą vaikams, Metų knygą paaugliams ir Metų knygą suaugusiesiems. Balsuoti buvo galima specialiai tam sukurtoje interneto svetainėje, siųsti laiškus su balsais elektroniniu bei paprastu paštu.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius. Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį.

Akciją „Metų knygos rinkimai“ rengia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Akcijos rėmėjas Ūkio bankas.

Šiemet už Metų knygas balsavo rekordinis skaitytojų skaičius – 17932 skaitytojai nutarė atiduoti savo balsus už jiems labiausiai patikusią šiuolaikinės lietuvių literatūros knygą.

 


Komentarai