Naujienos

Kviečia Senamiesčio lėlių teatras


 

Senamiesčio lėlių teatro projektas yra įkvėptas lėlių teatro meno entuziastų. Senamiesčio lėlių teatrą vienija įvairių krypčių lėlininkai, režisieriai, aktoriai ir, žinoma, lėlių teatro gerbėjai. Lėlių teatras yra scenos meno kryptis, reikalaujanti specifinių vaidybinių pastangų iš aktorių ir nepaprasto talento iš dailininkų. Sukurti lėlės savitą stilių, gebėti ją prakalbinti, aktoriui lėlės pagalba užmegzti kontaktą su žiūrovu – tai nedidelis stebuklas, kuris įvyksta kiekvieno vaidinimo metu. Senamiesčio lėlių teatro spektakliai žadina vaizduotę, atveria kūrybines galias (ne vienas grįžęs namo ima kurti savo lėlių teatrą). Visi, atvykę į spektaklius, gali iš arčiau susipažinti su lėlių teatro menu, įvertinti lėles kaip meno kūrinius. Senamiesčio lėlių tearo dailininkai lėles kuria remdamiesi ilgametėmis lėlių gaminimo technikomis ir tradicijomis. Visus, pamilusius lėlių teatrą, Senamiesčio lėlių meistrai kviečia priartėti prie šio meno savomis rankomis. Lėlių teatro profesionalai rengia parodas, veda specialius kursus ir interjerinių lėlių gamybos dirbtuves tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems lėlių entuziastams. Senamiesčio lėlių teatras glaudžiai bendradarbiauja su „Lėlių namais“, teatro bendruomenė yra atvira visiems smalsiems, dideliems ir mažiems stebukladariams.
 
Šį sezoną Senamiesčio lėlių spektaklių žiūrovai ir vėl galės grožėtis Prahos meistrų tradicijomis pagamintų spektaklio „Pelenė“ marionečių plastika. Šių lėlių autorė – dailininkė V. Klakauskaitė. Nepaprastai judrios ir emociškai įtaigios režisierės K. Grabnickienės ir dailininkės R. Mironaitės sukurto spektaklio „Geras šuo Ferdis“ lėlės kartu su dainomis papasakos vieno kiemo istoriją. Rudens sezono dovana teatro gerbėjams – spektaklio projektas „Gedimino sapnas“. Šio tarptautinio projekto tikslas – suburti įvairių tautų menininkus vieno spektaklio kūrimui. Projekto pagrindinė mintis yra sukviesti užsienio menininkus atkurti legendomis apipintus Vilniaus miesto gimimo įvykius lėlių spektaklyje. Idėjos autorių siekis yra įprasminti istorinius įvykius – juk Vilniaus miestas taip pat kūrėsi maišantis įvairioms tautoms, tačiau kiekviena kultūra paliko po savo atminties pėdsaką. Spektaklyje „Gedimino sapnas“ kiekvieną lėlę kurs skirtingi menininkai profesionalai iš šiaurės, rytinės, vidurio Europos šalių. Pasitelkę savitą braižą, skirtingas technikas ir autentišką kultūrinį pamatą, jie sukurs unikalias lėles, kurios visos susijungs spektaklyje „Gedimino sapnas“ ir simboliškai atkartos didingą Lietuvos praeitį. Šią Vilniaus miestui svarbią legendą turės galimybę išvysti ir suprasti vilniaus miesto svečiai – spektaklis bus rodomas anglų kalba.
 
Antrąjį sezoną Senamiesčio lėlių teatras spektaklius vaikams ir tėveliams pristatys pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje - buvusiame basųjų karmelitų vienuolyne, gotikinėje salėje, kurią puošia autentiškos XVIII  a. freskos (mūsų adresas - Aušros Vartų g. 12).
 

Komentarai