Naujienos

Knygų Kalėdos


 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikais lapkričio mėnesio pabaigoje Prezidentūroje įžiebė pirmąją Kalėdų eglę ir paskelbė nacionalinės akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią.

„Knyga yra vertingiausia dovana. Ji – ir pasaulio, ir žmonių pažinimo šaltinis. Tad ir šiemet šalies mokykloms padovanokime knygų, kurių taip trūksta. Dovanokime vieni kitiems šviesą, kurią skleidžia knyga“, – sakė šalies vadovė.
 
Į atidarymo renginį atvyko daugiau nei 100 vaikų iš Anykščių, Utenos, Kauno, Radviliškio ir Vilniaus r. mokyklų, taip pat Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro vaikai. 
 
Kviesdami dovanoti knygų šalies mokyklų bibliotekoms, alpinistas Vladas Vitkauskas bei disko metikas Virgilijus Alekna pasakojo apie savo įspūdingas pergales, kurias įkvėpė knygos.
 
Kalėdinę pasaką sekė rašytojas Kęstutis Kasparavičius. Kalėdinę nuotaiką sukūrė dainininkė Jurga Šeduikytė ir aktorius Vidas Bareikis, trupė „Liūdni Slibinai“ ir choras „Liepaitės“. 
 
Prieš šventinį renginį Prezidentūroje veikė kūrybinės dirbtuvės, kuriose vaikai drauge su dailininkais Sigute Chlebinskaite ir Mariumi Jonučiu, lėlininku Rimu Driežu, iliustratore Deimante Rybakoviene kūrė judančių vaizdų ritininę knygą pagal Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Žiema“.
 
Jau antrus metus iš eilės rengiama akcija „Knygų Kalėdos“ šiais metais kviečia papildyti mokyklų bibliotekas naujomis knygomis. Daugiau nei 1000 šalies mokyklų parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Iki sausio 6 dienos didžiuosiuose šalies knygynuose bus galima įsigyti specialiu akcijos lipduku pažymėtų knygų su 20 proc. nuolaida ir padovanoti mokyklų bibliotekoms. 
 
Nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“ įgyvendinama kartu su bičiuliais: Ugdymo plėtotės centru, Lietuvos leidėjų asociacija, Bibliotekininkų draugija, Spaustuvininkų asociacija, Rašytojų sąjungos leidykla, knygynų tinklais „Vaga“, „Pegasas“ ir „Knygų namai“, Sigutės Chlebinskaitės studija „Tu gali sukurti knygą“, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi, LRT ir radiju „Laisvoji banga“.
 


Komentarai