Naujienos

Kęstučio Kasparavičiaus iliustracijų paroda


"Eglės“ galerijoje atidaryta dailininko, knygų iliustruotojo ir rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus iliustruotų istorijų paroda. Parodoje rodomos 53 įvairių istorijų iliustracijos.

1954 m. gimęs Trakų rajone, mėgęs piešti dar vaikystėje, vos netapęs choro dirigentu K. Kasparavičius 1981 m. Lietuvos dailės institute baigė dizaino studijas.

K. Kasparavičius nuo 1982 m. dalyvauja parodose. Iliustravo apie 60 kitų autorių knygų, pats parašė ir iliustravo devynias knygas vaikams. Pagrindinė iliustracijų technika yra akvarelė ir pieštukas. Nuo 2004 m. autorius bendradarbiauja su leidykla „Nieko rimto“, kuri yra išleidusi aštuonias K. Kasparavičiaus iliustruotas ir parašytas knygas. Dailininko iliustracijų pasaulis yra žinomas toli už Lietuvos ribų: ne tik Europoje, bet ir Amerikoje, Azijoje.

„Ką palieku savo knygelėse, kad su jomis noriai draugauja tiek Lietuvos, tiek tolimiausių šalių vaikai ir suaugusieji? Dalelę savęs, tiksliau, gana didelę dalį, nes kam nors kitam manęs nebedaug ir lieka. Be to, mano knygos šiek tiek paslaptingos, iki galo neaiškios – gal šitai vilioja skaitytojus?.. Manau, kad knyga, kuri gera vaikams, turi būti gera ir suaugusiems. Stengiuosi rašyti taip, kad knygą norėtųsi imti, vartyti, skaityti daug kartų, kad kaskart joje būtų galima surasti ką nors nauja“, – sako menininkas.

Paroda veiks iki lapkričio 6 d.
 

Parengta pagal www.skaitymometai.lt


Komentarai