Naujienos

Karlsono kinas - vaikiška klasika ekrane


 „Skalvijos“ kino centras sausio savaitgaliais rengia įsimintiniausių literatūros ekranizacijų ciklą „Vaikiška klasika ekrane“. Tai dalis „Karlsono kino“ programos, skirtos turiningam šeimų su mažamečiais vaikais laisvalaikiui. Sausio 11 dieną pirmasis - "Karlsonas, kuris gyvena ant stogo".

„Į ciklą įtraukėme istorijas, kurių vaikystėje klausėsi vaikų tėveliai, prieš tai – jų seneliai, o dabar atėjo metas ir jaunajai kartai“, – sako programą vaikams sudariusi Goda Sosnovskienė, „Skalvijos“ edukacinių programų koordinatorė.
 
Sausį užsukę į „Karlsono kiną“ žiūrovai galės rinktis vis kitą istoriją, stebėti vis kito mėgstamo herojaus nuotykius.
Sausio 12 d., sekmadienį, jų pagalbos prireiks Gerdai, užsimojusiai išvaduoti brolį Kajų iš piktosios „Sniego Karalienės“ (rež. Vladlen Barbe, Maksim Svešnikov,   2013) ledinių rankų. Tačiau tai ne vienintelė Gerdos užduotis. Nuo artėjančios ledo karalystės jai teks išgelbėti visą pasaulį. 
„Sniego karalienė” anonsas: http://www.youtube.com/watch?v=HGLn2ZZ59wA
 
Sausio 11 ir 19 d. į kelionę stogais vaikus pakvies Karlsonas, nenustygstantis klasikinės Astridos Lindgren knygos „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ herojus. Jo ekranizaciją (2002) sukūrė švedų režisierė Vibeke Idsoe. Pasak G. Sosnovskienės, neveltui „Karlsono kino“ pavadinimą gavo ir „Skalvijos“ šeimoms su vaikais skirta filmų programa. Karlsonas yra nepralenkiamas išdaigininkas ir fantazuotojas, kuris neleidžia nuobodžiauti nė vienam vaikui. 
 
Nuotykių dvasia Karlsonui nenusileis stipriausia pasaulyje mergaitė – devynmetė filmo „Pepė ilgakojė“ herojė. Tai Astridos Lindgren istorijos apie pašėlusią jūreivio dukterį ekranizacija (rež. Bill Giggie, Michael Schaack, 1997). Devynmetė ne tik lengvai išsisuka iš pačių sudėtingiausių situacijų, bet viena ranka gali pakelti net arklį ar aukso pilną skrynią. Jos nuotykiai išversti į daugiau nei 50 pasaulio kalbų, tarp gerbėjų – ištisos skaitytojų, televizijos ir kino žiūrovų kartos. „Skalvijos“ ekrane ji pasirodys sausio 18 d.
„Pepės Ilgakojinės“ anonsas: http://www.reelz.com/trailer-clips/25069/pippi-longstocking-trailer/
 
Ciklą sausio 25 d. užbaigs „Tikroji Batuoto katino istorija“ (rež. Jérôme Deschamps, Pascal Hérold, 2009), ekranizuota pagal klasikinę Charles Perrault pasaką. Jos herojus – stebuklingas katinas, greitas kaip vėjas ir kalbantis žmonių kalba.  Mirus tėvui jį paveldi jaunėlis Pjeras, svajojantis vesti gražuolę Princesę.
Ciklas „Vaikiška klasika ekrane“ skirtas vaikams nuo 6 m. Daugiau informacijos apie ją rasite:
http://www.skalvija.lt/index.php/edukacija/karlsono_kinas/karlsono_kinas_sausi/287
 
Pasiteiravimui:
Goda Sosnovskienė,
„Skalvijos“ edukacinių programų koordinatorė
8(5) 261 05 05, edukacija@skalvija.lt
 

Komentarai