Naujienos

Kalėdų Senelių bėgimas


Gruodžio 25 dieną, 12 val., sostinės „Žalgirio" stadione prasidės jubiliejinis, jau 35 metus gyvuojantis Naujametinis bėgimas sostinės gatvėmis. Prie starto linijos stos ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir visas būrys Kalėdų Senelių, kurie praeiviams negailės linkėjimų ir pripildys miestą geros šventinės nuotaikos.

Naujametinis bėgimas - sena tradicija, kurią jau spėjo pamėgti ne tik bėgikai profesionalai, mėgėjai, bet ir aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys Kalėdų Seneliai. Jonas Grigas, vienas iš populiaraus renginio organiztorių pasakojo, kad varžybos sostinės gatvėmis 1975 metais buvo surengtos tam, kad seni draugai turėtų galimybę pasimatyti prieš šventes, o trokštantys azarto - paskutinį kartą baigiantis metams pasivaržyti.

Visi naujametinio bėgimo dalyviai, įveikę 5 ar 12 kilometrų distanciją, tradiciškai bus apdovanojami atminimo medaliais, vaišinami arbata. Jau tapo įprasta, kad šventinę bėgimo nuotaiką padeda sukurti dalyviai, kurie startuoja apsirengę Kalėdų Senelio drabužiais. Jie yra ne tik atleidžiami nuo simbolinio starto mokesčio, bet ir labai mėgstami praeivių.

Naujametinis bėgimas, kaip ir kasmet, prasidės „Žalgirio" stadione. Toliau distancija drieksis Rinktinės, Šeimyniškių, Žirmūnų, Verkių gatvėmis iki Neries upės, po to pakrante po Valakampių, Šilo, Žirmūnų tiltais, Žvejų, Olimpiečių, Rinktinės gatvėmis bėgikai grįš atgal į stadioną. Varžybų organizatoriai tikisi, kad bėgimo entuziastai nepraleis progos paskutinį kartą metuose pasivaržyti, Kalėdų Seneliai pamiklinti kojų, o miesto gyventojai ir svečiai užsikrės geru pavyzdžiu ir nuo Naujųjų metų pradės aktyviai puoselėti sveiką gyvenimo būdą.

 


Komentarai