Naujienos

Kalėdinis "Tipu Tapu" numeris


 Kartu su gruodžio snaigėmis atkeliavo ir Kalėdinis „Tipu Tapu“ numeris, kupinas žiemiškos nuotaikos. Žurnalėlyje rasite skambių Z. Gaižauskaitės,  V. Palčinskaitės, J.Nekrošiaus, J. Degutytės, J. Lapašinsko, V. Laužiko eilėraštukų (rubrikoje "Eilėraštukų lietus", „Poezija“). Rubrikoje "Mama, paskaityk" jaukus P. Mašioto pasakojimas žiemą, kurį iliustravo dailininkė H.Matulionytė-Burbienė.

Rubrikos "Do-rė-mi" žiogo smuikelis pakvies padainuoti A.Zulumskytės ir  A.Žilio dainelę "Naujųjų metų link".

Šiais metais žurnale įkurta rubrika "Mano gimtinė Lietuva" šįkart supažindina su mūsų šalies kaimynais, o taip pat primins Baltijos kelio vienybę. Ar žinote, kiek žmonių Lietuvoje stovėjo Baltijos kelyje? Apie vieną milijoną.

„Pagranduko bibliotekėlėje“ rasite Kalėdinę pasaką apie gerumą ir rūpestingumą, apie tai, kaip gerumas ir meilė gali būti pati geriausia dovana. Šią pasakėlę – „Rūpestinga širdelė“ – galima pasidaryti patiems vaikučiams kartu su tėveliais.

Rubrikoje „Nauja knyga“ leidykla „Nieko rimto“ pristato J. Wieslander knygą „Mamulės Mū ir Varnos Kalėdos“.

O jeigu mėgstate mįsles – jus sudomins poeto S. Abromavičiaus mįslės mažiesiems, kurios yra iliustruotos spalvingais vaikų piešiniais.

Dar viena nauja rubrika – „Aš myliu Lietuvą“. Tai gražiausios lietuvų poetų eilės apie mūsų Gimtinę. Jas parašė J. Marcinkevičius, J.Degutytė, J. Nekrošius, V. Baltrėnas.

Kas gali būti geriau už pasaką? Šįkart rubrikoje „Seku seku pasaką“ skaitykite lietuvių liaudies pasaką „Saulė, šaltis ir vėjas“, kurią iliustravo V. Alesienė.

Šiame numeryje skelbiamas kūrybos konkurso vaikams „Aš piešiu Laisvę“, skirto tragiškų Sausio 13-osios įvykių 25-mečiui paminėti, nugalėtojai.  Pirmoji vieta atiteko Agnei Šalengaitei iš Kupiškio Kupos pradinės mokyklos, antroji – Pauliui Bankauskui iš Vilniaus Salininkų lopšelio-darželio. Trečioji paskirta visiems vaikučiams, kurie atsiuntė piešinėlius.

Visiems žinoma, kad su gražuole žiema mūsuose atkeliauja ir Gripas. Rubrikoje „Būk  sveikas“ rūpestingi vaistininkai iš „Gintarinės vaistinės“ pataria, kaip apsisaugoti nuo ligų, o susirgus, kaip pasveikti.

Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.

Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje.


Komentarai