Naujienos

IŠMOKOS VISIEMS VAIKAMS


 Bus ir papildomos išmokos

 
„Vaiko pinigai“ nuo sausio nepriklausomai nuo tėvų pajamų bus mokami visiems šalies vaikams iki 18 metų, o jei mokosi – iki 21-erių, ir sieks 30 eurų per mėnesį.
 
Jei šeima daugiavaikė, ji gaus priedus ir per mėnesį išmoka sudarys 58,5 euro už vaiką iki dvejų metų ir 45,2 euro – už vyresnius vaikus.
 
Papildomas išmokas gaus ir šeimos su mažesnėmis pajamomis. Jei šeimos pajamos vienam nariui bus mažesnės kaip 183 eurai, bendra išmoka už vaiką iki dvejų metų bus 58,5 euro ir 45,2 euro – už vyresnius.
 
Šiuo metu išmokos už vaikus mokamos tik mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams. Išmoka nuo vaiko gimimo iki dvejų metų yra 28,5 euro, o nuo dvejų iki 18 metų – 15,2 euro per mėnesį.
 
Vaikus auginantys tėvai iki šiol galėjo susimažinti pajamų mokestį, tačiau ši lengvata naikinama, kartu nustatant išmokas už vaikus. Neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką siekia 200 eurų, tokiu būdu dirbantiems tėvams už kiekvieną vaiką grįždavo iki 30 eurų, tai yra praktiškai ta pati „vaiko“ išmoka.
 
„Tai yra vaikų pinigai, ne tėvų pinigai. Jie pirmiausia skirti tiems, kam iš tikrųjų šiandien sunkiausia gyventi, kas yra sudėtingoje socialinėje padėtyje“, – neapmokestinamų pajamų lengvatos naikinimą ir „vaiko pinigų“ įvedimą antradienį žurnalistams aiškino premjeras Saulius Skvernelis.
 
Daugiau info: http://www.diena.lt/naujienos/lietuva/politika/seimas-balsuos-kad-ismokas-gautu-visi-salies-vaikai-840558
https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/seima/ismoka-vaikui-nuo-sausio-1-osios-ka-reikia-zinoti-1026-889284

Komentarai