Naujienos

Fondo parama žurnalui vaikams „Tipu Tapu“


 Žurnalo „Tipu Tapu“ 2013 metų projektui Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas suteikė trisdešimt penkių tūkstančių litų paramą. Literatūrinis-meninis žurnalas vaikams, skirtas ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, Fondo remiamas jau penktus metus iš eilės – nuo 2009 metų.

 
Šiemet kartu su Fondu, Lietuvos rašytojų sąjunga, rėmėjais, partneriais, kūrėjais bus įgyvendinimas leidybinis projektas - „Tipu Tapu“ – lietuvių rašytojai su meile vaikams“. Jo metu bus skelbiamas literatūros kūrėjams smulkiosios prozos konkursas, siekiant paskatinti šiuolaikinius lietuvių rašytojus savo kūrybinę energiją skirti mažajai skaitytojų auditorijai – su meile vaikams sukurti smulkiosios prozos kūrinius ir praturtinti vaikų literatūrą naujais rašiniais. Rašiniai bus publikuojami žurnale „Tipu Tapu“ ir interneto svetainėje www.tiputapu.lt. 
Pasak žurnalo redaktorės Imandros Daukšienės, visi kūrėjai kviečiami atverti savo kūrybos stalčius - atsakingai žvelgti į mūsų kultūros ateitį - dalyvauti konkurse ir gražiausius, brangiausius savo talento perliukus skirti Vaikystei.
2013 metais planuojama išleisti šešis žurnalo numerius.  Šiuo metu rengiamas pirmasis šių metų numeris.
Su pertraukomis „Tipu Tapu“ leidžiamas nuo 1990 metų. Per tą laiką pakito poligrafinė kokybė, bet išliko tos pačios prioritetinės vertybės – tai literatūrinis-meninis žurnalas vaikams, puoselėjantis tautinę kultūrą, jaunos asmenybės ugdymą ir atliekantis kultūrinę-švietėjišką misiją.
 
Pasak leidėjų, keturiasdešimties puslapių spalvotas žurnalas, yra jaukus, savas, lietuviškas, oriai patriotiškas, nenutolstantis nuo žemės, kalbantis į vaikų širdis Lietuvos menininkų lūpomis. 
„Žurnalas „Tipu Tapu“ – tai atsvara kičinei-pramoginei periodikai, žalojančiai vaiko sąmonę, bukinančiai ir aktyviai brukančiai užsieninį surogatą, įpakuotą su pigiais plastmasiniais niekučiais,“ – sako poetas, kūrybinės grupės vadovas Juozas Nekrošius. -  Mūsų žurnalas - už intelektualios, kūrybiškos asmenybės ugdymą.“
Tautinio žurnalo leidyba, skirta originaliosios lietuvių vaikų literatūros bei meno propagavimui, ypatingą dėmesį skiria šiuolaikiniams lietuvių autoriams: rašytojams, menininkams. Per visą žurnalo leidybos istoriją yra glaudžiai bendradarbiaujama su autoriais, dailininkais, vaikų ikimokyklinio amžiaus ugdymo įstaigomis, kultūrinėmis organizacijomis, kūrybinėmis sąjungomis, skaitytojais, partneriais, kultūrinių renginių organizatoriais.
 
Per penkerius metus Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas  žurnalo „Tipu Tapu“ projektų įgyvendinimui yra suteikęs 235 tūkst. litų paramą.
 
Žurnalas yra platinamas spaudos kioskuose, Maxima prekybos centruose. Žurnalą galima prenumeruoti internete www.prenumerata.lt. Žurnalą leidžia „Informacijos vadybos agentūra“. Daugiau informacijos www.tiputapu.lt
 
  
 

Komentarai