Naujienos

Akcija "Vaikų svajonės"


Žmonės, padarom gerą darbą?

23 335 – tai 2010 metų vaikų skaičius Lietuvoje, kurie auga socialinės rizikos šeimose.


Antrus metus startuojantis projektas „Vaikų svajonės“ ragina šiais metais vėl padaryti gerą darbą – įgyvendinti vieno ar kelių sunkiomis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones. Aitvaras, dėklas popieriaus lapams, piešimo reikmenys, spalvinimo knygelė, sagė-širdelė – šios ir kitos 515 socialinės rizikos šeimose gyvenančių vaikų svajonės jau patalpintos šiandien startavusioje svetainėje www.vaikusvajones.lt .

Kuo šis gerumas skiriasi nuo kitų gerumo akcijų?
„Svarbiausia idėja – pasirūpinti socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, kurie niekada nėra dalyvavę kituose socialiniuose projektuose ar akcijose. Socialinės rizikos šeima – tai aplinka, kurioje vaikas neturi galimybės svajoti apie kalėdines dovanas, geresnį daiktą ar pagaliau – saugumo jausmą“, – kalba projekto iniciatoriai Julius ir Andrius. Vilniečiai pusbroliai Julius Gregorauskas ir Andrius Čepkus jau antrus metus stengiasi nuveikti kažką gero būtent komplikuotose šeimose gyvenančių vaikų labui. Tai yra šeimos, kur vienas arba abu iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomi nuo azartinių lošimų, nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja prieš juos psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, gaunamą Valstybės paramą panaudoja ne šeimos interesams.

Kaip sužinoti tų vaikų svajones?
Tinklapyje www.vaikusvajones.lt publikuojamos konkrečios nuo 1 iki 14 metų vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose, svajonės. Jas galima įgyvendinti asmeniškai – išsirinkus vaiko svajonę, ją įgyvendinti susitikus su vaiku, arba paaukojant reikiamą pinigų sumą į tuo vaiku besirūpinančio socialinės paramos centro sąskaitą. Yra galimybė dovanoti ir naudotą daiktą, žinoma, pageidautina, kad jis būtų sveikas ir veikiantis. Šiais metais tikimasi įgyvendinti apie 1000 sunkiose sąlygose gyvenančių vaikų svajonių. „Įkvėpti praėjusių metų projekto sėkmės, kai Vilniuje buvo įgyvendintos 358 vaikų svajonės už 51 tūkstantį litų, šiais metais surinkome vaikų svajones dar iš 10 Lietuvos miestų“, – pasakoja idėjos autoriai. Taip pat idėjos autoriai pasidžiaugia, jog praėjusiais metais garsas apie pildomas sunkiai gyvenančių vaikų svajones pasklido ir užsienio lietuvių bendruomenėse, šiais metais savo norą prisijungti prie projekto išreiškė Filadelfijos (JAV) lietuvių bendruomenė.

Partneriai
Pagrindinis projekto partneris yra Vilniaus miesto socialinės paramos centras, šiais metais paskatinęs aktyviai veikti ir kitų šalies miestų socialinės paramos centrus. 100 socialinių darbuotojų ir 50 savanorių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Elektrėnų, Druskininkų, Raseinių, Radviliškio, Pasvalio, Švenčionių ir Varėnos keletą mėnesių lankė savo miesto socialinės rizikos šeimas ir užsirašinėjo ten gyvenančių vaikų norus. Svetainė www.vaikusvajones.lt bus aktyvi nuo lapkričio 2 d. iki sausio 6 d. Du mėnesiai, skirti itin sudėtingomis sąlygomis augančių vaikų svajonėms pildyti, – prasideda.

Apie idėjos autorius
Julius (26 m.) yra baigęs ekonomikos studijas Vilniaus Universiteto Ekonomikos fakultete ir vadovų magistrantūros studijas ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, vadovauja informacinių technologijų bendrovės Dinaminių IT paslaugų skyriui. Andrius (25 m.) taip pat baigė ekonomikos mokslus Vilniaus Universitete, yra verslo konsultantas, sertifikuotas „International Coaching Federation“ koučingo specialistas, dviejų įmonių savininkas ir direktorius.

 

 

 

 


Komentarai