Naujienos

A.Adamkienės fondas dovanoja 7000 knygų mokykloms


Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globojamas kaimo mokyklas vasario mėnesį pasieks beveik 7000 knygų už daugiau nei 137 tūkst. litų. Fondo projektas "Su nauja knyga į naujus metus", kurio tikslas aprūpinti kaimo mokyklas naujausia, vertinga grožine bei mokymuisi skirta literatūra, šiais metais yra rekordinis.

"Šiais metais – jau dvyliktus metus iš eilės vykdomas mūsų projektas "Su nauja knyga į naujus metus" kiekvieną fondo globojamą mokyklą praturtins daugiau nei 166-iomis knygomis. Tiek naujų knygų, tai svari parama netik kaimo mokyklai, bet ir visai kaimo bendruomenei", - sako p. Alma Adamkienė, labdaros ir paramos fondo įkūrėja.

Šį projektą šiais metais rėmė keletas leidyklų. Didžiausias parama sulaukta iš leidyklų "Alma littera" skyrusi knygų už 30 tūkstančių litų ir "Briedis" dovanojusi knygų už 20 tūkstančių litų. Didžioji dalis knygų buvo įsigyta už fondui kitų rėmėjų paaukotas lėšas. Knygas skirtas fondo globojamoms mokykloms padėjo surinkti ir knygynų tinklas "Pegasas" kuris drauge su improvizacijos "Kitas kampas" trupe buvo surengęs knygų palaikymo akciją. Jos metu, stipriausiu pasaulio žmogumi tituluotas Žydrūnas Savickas pakėlė daugiau kaip 1000 knygų, kurios visos buvo dovanotos Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondui, o dabar atsiteks kaimo mokykloms.

"Esame dėkingi visiems šio projekto rėmėjams, nes jų dėka mokyklas pasiekia pačios naujausios, vertingos grožinės bei mokslinės literatūros knygos leidžiančios moksleiviams papildomai tobulėti, o pedagogams dar kokybiškiau pasirengti vaikų ugdymui", - sako Sigutė Kačinskienė, A.Adamkienės labdaros ir paramos fondo vadovė.

Projektas "Su nauja knyga į naujus metus" rengiamas nuo 1999 metų. Per dvylika metų, fondo remiamų kaimo mokyklų bibliotekas, lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, biologijos, istorijos klases ir kabinetus papildė knygos, žemėlapiai, plakatai už daugiau nei 1 mln. 400 tūkst. litų.

Fondo globojamų mokyklų bibliotekom atiteks knygų rinkiniai, kurio kiekvieno vertė 3350 lt.
 


Komentarai