Naujienos

„TIPU TAPU“ RUDENĖLIS


 „Rudenėli, labas“, – sako rubrikos  „Eilėraštukų lietus“ poetai Z. Gaižauskaitė, J.Endrijaitis, J.A.Navickas, S.Abromavičius, kviesdami pasitikti linksmą traukinuką, kuris vežą rudenį su vėju, debesimis, krintančiais lapais ir derliaus gėrybėmis.

 
Rubrikoje „Mama, paskaityk“ D.Biseto pasakėlę apie žiogą kvaksinčią laiškų dėžę, kaip antis Miranda išgelbėjo susirgusią lempą. Pasakėlę spalvingai iliustravo dailininkas iš Olandijos Cornelis de Groot. 
 
Muzikinėje rubrikoje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poete Z.Gaižauskaite virsime grybų košę ir kartu su kiškiais apdainuosime gražiąsias voveraites.
 
Minint 101-erius metus atkurtai Lietuvai, žurnale (kaip ir praeitais metais) yra skirtos net trys  rubrikos pagal Lietuvos vėliavos spalvas. Raudonoji rubrika  „Ar žinai?“ skirta Lietuvos praeičiai. Kadangi 2019-ieji paskelbti Laikinosios sostinės atminimo metais, papasakosime apie Kauną ir jo istoriją. Kodėl 1919 metais sostinė buvo perkelta iš Vilniaus į Kauną?
 
Žalioji rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti poetų gražiausias eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti A.Matučio, Vytės Nemunėlio, A.J. Navicko, F.Krikščiūnaitės posmų apie Lietuvą: apie Trakus, Merkį, apie upelius, kalvas kalveles ir paukščių giesmę.
 
Visiems skaitytojams, o ypač lietuviams, gyvenantiems svetur, skirta nauja rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie Italijoje įsikūrusią lituanistinę mokyklėlę „Bitutė“, kuri gyvuoja jau keturiolika metų ir kviečia vaikučius kiekvieną šeštadienį mokytis lietuvių kalbos ir pažinti savo šalį.
 
Rubrika „Pagranduko bibliotekėlė“ dovanoja skaitytojams pasakėlę apie Menkiuką Lysi ir jo nuostabią žuvų taukų šalį. Vaikučiai, išsiėmę žurnalo puslapius, galės patys pasidaryti mažą knygelę ir perskaityti pasakėlę, kurią iliustravo dailininkė Rūta Savickienė. 
 
Ant lentynos „Nauja knyga“ padėta leidyklos „Nieko rimto“ S.Paltanavičiaus knygelė „Gandriuko metai“.  Rašytojas gerai pažįsta gamtą, todėl su didele išmintimi papasakoja gandriukų gyvenimą.
 
Rubrikoje „Poezija“ skaitykime nuotaikingą Justino Marcinkevičiaus poemos „Ką porino vėjas“ ištrauką. Ji iliustruota dailininko T. Kulakausko.
 
Pirmuosius žingsnius poezijos kelyje žengia muzikos mokytoja Ilona Tanno. Kviečiame paskaityti jos eilėraščius apie rudenį, kuriuos ji pati iliustravo.
 
Rubrika „Seku seku pasaką “ mums paseks lietuvių liaudies pasaką „Lapė, strazdelis ir varna“, kurią iliustravo dailininkė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
 
Geltonoji rubrika spindi „Vaikų kūryba“ – tai ateities vizijos, kaip vaikai mato ir įsivaizduoja Lietuvą. Šiame numeryje yra publikuojami atsiųsti vaikučių piešiniai. Primename, konkursas „Mano Lietuva“ tęsiasi.
 
Linksmybės tęsiasi rubrikoje „Linksmoji kertelė“. Čia poetės V. Židonytės eilės „Ruduo miške“.
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalo projektą „Tipu tapu” Lietuvos keliu“  remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai