Naujienos

„TIPU TAPU“ ATKELIAVO RUDUO


 Rudenėlio „Eilėraštukų lietus“ pabiro A.Matučio, A.J.Navicko, S.Abromavičiaus, Z.Sadauskaitės eilėmis, kurias iliustravo dailininkė Danguolė Lunskienė.

Ar mėgstate kartais pameluoti? O gal tai ne melas, o fantazijos stebuklai? Rašytojo Jono Avyžiaus „Melagėlio pasakėlė“ rubrikoje „Mama, paskaityk“ pasakoja būtus-nebūtus dalykus. Tikėti ar netikėti? – spręskite patys.
Muzikinėje rubrikoje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poetu S. Abromavičiumi kviečiame atsisveikinti su vasara – išlydėti vasarėlę ir padėkoti jai už saulėtas dienas.
Kaip žinia, lietuviai gyvena ne tik Lietuvoje – jie išsibarstę po platųjį pasaulį. Jiems ir skirta nauja rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie lituanistinę mokyklėlę „Avilys“ Liuksemburge, jų pirmąsias pamokas ir svečius.
Šiemet minime mums visiems labai svarbią datą – 100 metų atkurtai Lietuvai. Žurnale ta proga yra skiriamos net trys spalvingos rubrikos pagal Lietuvos vėliavos spalvas. Raudonoji rubrika  „Ar žinai?“ skirta Lietuvos praeičiai. Šįkart ataskoma į tris įdomius klausimus: Kodėl Lietuva buvo kunigaikštystė, o ne karalystė? Kaip atsirado antspaudai? Iš kur kilęs lietuviškas žodis „vėliava“? Žalioji rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti gražiausias poetų eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti V. Baltrėno, V.Skripkos, A.Matučio eilių, kuriose apdainuojama mūsų mielas kraštas. Geltonoji rubrika spindi „Vaikų kūryba“ – tai ateities vizijos, kaip vaikai įsivaizduoja Lietuvą. Šioje rubrikoje yra skelbiamas piešinių konkursas „Mano Lietuva“, kurio nugalėtojai metų pabaigoje bus apdovanoti. Šįkart publikuojame Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio ir Liuksemburgo lituanistės mokyklėlės „Avilys“ vaikučių piešiniai. Ačiū, ir vaikučiams, ir auklėtojoms, kurios skatina vaikučius piešti mūsų gražų kraštą.
Kai atversime „Tautosakos skrynelę“, paskaitysime lietuvių liaudies pasakėčią apie lapę ir ožį, sudainuosime visiems gerai žinomą dainelę „Du gaideliai“ ir rasime patarlių su gyvūnais. O vėliau rubrikoje „Klaustutės mįslės“ bandysime įminti lietuvių liaudies minkles.
Ant lentynos „Nauja knyga“ padėta rašytojos Danos Čepauskaitės „Baisiai gražūs eilėraščiai“, kuriuos iliustravo dailininkė Ieva Babilaitė. Ar eilėraščiai baisūs, ar eilėraščiai gražūs? – paskaitykite ir nutarkite patys.
O kas pasiilgo pasakojmų, rubrikoje „Oi, tai buvo, tai nutiko“ kviečiame paskaityti A.Šiušos aprašytą nuotykį, kaip „Jonukas įsigijo naują draugą“.
Koks ruduo be grybų? Pasirodo, kartais ir grybai sukelia miške šurmulį. Rubrikoje „Kur matyta, kur girdėta?“ poetas J.Marcinkevičius kviečia į „Grybų karą“.
O žurnalo pabaigoje kartu su poetu K.Kubilinsku paskaičiuokime iki trijų ir paspalvinkime pasakų herojus.
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
Žurnalo projektą „Tipu Tapu” į praeitį, dabartį ir ateitį“  remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai